Magyar idő szerint 2019. július 21-én lesz fél évszázada, hogy az emberiség első esetben egy másik égitestre lépett - idézik fel a pályázati kiírásban a társaság honlapján.
Neil Armstrong parancsnok és Edwin Aldrin holdkomp-pilóta, az amerikai Apollo-11 űrhajósai személyében először lépett ember a Hold felszínére.
Az évfordulóhoz közeledve a MANT pályázatot írt ki, amelyben olyan kérdések feldolgozását várja a diákoktól, mint például milyen lehetett az égi szomszédunkat megjárt 12 űrhajósnak a Hold felszínén, milyen méréseket végeztek, honnan vannak a holdkőzeteink,
milyen érvekkel lehet alátámasztani a kételkedők számára, hogy a Holdra szállás tényleg megtörtént vagy,
hogy milyen lesz a következő Holdra szállás és miért nem járt 1972 ót ember a Holdon?
A pályázatra lehet dolgozatot vagy akár novellát is írni, de a szabadon választható feladatok közt szerepel rajz, számítógépes grafika, poszter, bemutató, illetve rövid videó készítése.
A kiírt témával kapcsolatban lehetséges internetes honlap, blog, vagy Facebook-oldal létrehozása,
de a pályázók kitalálhatnak és leírhatnak kapcsolódó kísérletet vagy számítógépes programot is. A pályázaton nem csak egyénileg lehet indulni, azon 2-4 főből álló csapatok is részt vehetnek.
A MANT által felkért szakértő zsűri három csoportban értékeli majd a beérkezett munkákat. A 10-14 éves korosztály három legjobbja értékes könyvjutalomban részesül.
Az első öt legjobb pályamunkát beadó fiatal jutalma
egy látogatás budapesti, űrtevékenységgel foglalkozó intézményben.
A középiskolások (15-18 évesek) közül a legjobb eredményt elérő pályázó térítésmentesen vehet részt a 2019-es MANT Űrtáborban.
A látássérült diákok munkáit külön értékeli a zsűri
az "Informatika a Látássérültekért" Alapítvánnyal közösen. A látássérült pályázók közül a legjobb pályaművet benyújtó három fiatal egy exkluzív látogatáson vehet részt egy budapesti, űrtevékenységgel foglalkozó intézményben.
A pályamunkák beadási határideje 2019. február 15. A pályázat pontos részleteiről a MANT honlapján tájékozódhatnak az érdeklődők.
(Forrás: MTI)