Ahogy az alábbi felvételen is látszik, már várták az óceánba eső űrhajót, a landolást az alábbi felvételen nézhetik meg:
A kapszula a floridai Cape Canaveraltól kb. 450 km-re ereszkedett az óceánba. A művelet rendben lezajlott, ami azt vetíti előre, hogy az idei évben már asztronautákat is szállítani fognak az űrállomásra. Dokkolás után a kanadai David Saint-Jacques volt az első, aki beszállt a kapszulába, első osztályú élménynek minősítve az érzést.
Elon Musk, a SpaceX alapítója és vezérigazgatója szerint a legnehezebb része a műveletnek a Föld atmoszféráján keresztüli ereszkedés volt. A kapszula hőpajzs és ejtőernyős rendszere még viszonylag kipróbálatlan volt.
Miután az űrkapszulát Cape Canaveralból útnak indították múlt szombaton egy Falcon-9-es hordozórakétán, volt rá esély, hogy szuperszónikus sebességnél instabilitást okoz a pajzs egyenetlen alakja.
Miután a NASA nyolc évvel ezelőtt visszavonta űrrepülőgép programját, az amerikai asztronauták az orosz rakétákra hagyatkoztak a Nemzetközi Űrállomás eléréséhez. A NASA reméli, hogy a SpaceX rakétákat használni tudja az idei évtől. A Ripley bábut mindenféle szenzorral látták el, hogy monitorozni tudják, milyen hatások érik majd az embert hasonló repülésnél.