Bár a misztikus sír egyedüli tulajdonosa a titokzatos Tij volt, a temetkezési hely több tucat múmiát is rejtett, köztük kisgyerekek maradványait. A régészek elmondták, hogy kettő múmia egymás tetején feküdt, amiből arra következtettek, hogy a korabeli hagyományos temetkezési szokások szerint azok anya és gyermeke lehettek.
A rejtélyes sírt nagy valószínűséggel időszámításunk előtt a hatodik és a negyedik század között építhették, és
telerakták olyan, ősi tárgyi emlékekkel is, mint különösen részletgazdagon, kézzel díszített kerámia vázák és amforák.
A titokzatos sír egy fal mentén épült, és néhány múmia mellett érthetetlen módon még most is találtak ételt a melléjük helyezett edényekben.
A régészek temetkezési maszkok maradványaira és egy kis, emberfejű madárszoborra is bukkantak. Ez utóbbi az eltemetett személy lelkét szimbolizálja, ami egy tipikus szimbólumnak számított az akkori temetkezési szokások szerint.
A kamra bejáratához közel bitumenből (aszfaltból) készült edényeket találtak, illetve festetlen kartonlapokhoz hasonló anyagokat, vászont, papiruszt és gipszet.
A fából készült koporsóra vésett szöveg nem csak a sír tulajdonosát, a titokzatos Tijt említette, hanem több egyiptomi istent is,
köztük Hápit, a Nílus folyó istenét. A hermafrodita istenség tette lehetővé az egyiptomiak számára a mezőgazdasági termelést. A titkos sírra Aga Kán mauzóleumától mindössze 300 méterre bukkantak.