Egy korszerű, minden igényt kielégítő digitális röntgen berendezést helyeztek üzembe a héten a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Urológiai Klinikáján. A műszer minden eddiginél pontosabb és jobb minőségű felvételek készítésére alkalmas, ráadásul mindezt csökkentett sugárdózis alkalmazásával, és rövidebb idő alatt teszi, mint az elődei.
Az új eszköz lehetővé teszi a gyorsabb, pontosabb, jobb minőségű felvételek készítését csökkentett sugárdózis alkalmazásával, továbbá rövidebb idő alatt végezhetőek el a vizsgálatok, ebből következően nő a napi ellátott betegszám, és csökken a várakozás időtartama
– mondta Dr. Szántó Árpád, a pécsi Urológiai Klinika igazgatója a beruházás kapcsán. – A napi rutin mellett a kórházi ellátáshoz kapcsolódó egyéb röntgen vizsgálatok elvégzése, illetve a digitális technika alkalmazásával a távleletezés is elérhetővé válik.
Hozzátette: így a frissen operált beteg nincs kitéve a más intézetbe való szállítás viszontagságainak, valamint a műtéti tervezés folyamatai is egyszerűsödnek.
A most átadott, modern berendezés egy sokkal könnyebb vizsgálati folyamatot is lehetővé tesz, mivel a készüléket szinte minden irányba lehet állítani. Ráadásul a napi betegforgalom részét képező veseköves, görcsös panaszoktól szenvedő beteg, vagy egy vizelet elfolyási akadályt fenntartó kő kontrasztanyagos röntgenvizsgálattal történő pontos diagnózisának felállításában, illetve a műtétes beavatkozások gyógyultságának ellenőrzésében is nagy előnyt jelent a „házon belül" elérhető új vizsgálati lehetőség.
A fejlesztésnek köszönhetően Magyarországon az urológiai fekvőbeteg ellátó egységek között immár a pécsi klinika rendelkezik a legmodernebb radiológiai részleggel
– hangsúlyozta Dr. Sebestyén Andor, a PTE Klinikai Központ elnöke.
Az új készülékkel éves szinten mintegy 2 500-3 000 beteget tudnak majd megvizsgálni.