Ha ez nem lenne elég félelmetes, a lódarázs egyetlen csípésével hétszer annyi mérget fecskendez a testbe, mint a háziméh, ráadásul többször is képes lecsapni.
Döbbenetesen nagy darázsról beszélhetünk. Egészségügyi kockázatot jelent, de ami még fontosabb, természetes ellensége a mézelő méheknek"
- figyelmeztetett Todd Murray, a Washingtoni Állami Egyetem szakértője, aki az invazív fajok tanulmányozásával foglalkozik.
Ahogyan arról az Origo korábban beszámolt, az ázsiai óriás lódarázs 2019 decemberében jelent meg először az amerikai államban, és mostanság, a tavasz beköszöntével kezdett igazán aktívvá válni.
Teste hatalmas, akár az 5 centimétert is elérheti, szárnyfesztávolsága pedig meghaladja a 7 centimétert.
Az invazív rovar nem tévesztendő össze a nálunk is honos, védett, de veszélytelen óriás tőrösdarázzsal (Megascolia maculata). A potrohuk mintázata alapján a legkönnyebb őket megkülönböztetni. A veszélyes ázsiai lódarázs potroha csíkos, a tőrösdarázsén ellenben sárga foltok vannak, vége sokszor bundásan szőrözött.
A szakértők azt kérik, ha valaki az ázsiai óriás lódarázs fészkére bukkan, ne próbálja egymaga eltávolítani, inkább értesítse a szakembereket!