A kutatók őssejtekké programozták át a bőrsejteket, majd rávették ezeket, hogy májsejteket képezzenek.
Ezek a miniatűr májak képesek voltak epesavakat és karbamidot kiválasztani, pont úgy, ahogy a normális máj. Az egyetlen különbség, hogy ezeket úgymond rendelésre készítették a laboratóriumban a páciens sejtjeit felhasználva ahhoz, hogy megkapják a megfelelő sejtet.
Az emberi befogadó szervezet DNS-enék segítségével növesztett szervek megnyithatják az utat a jelenlegi szervdonor alapú transzplantáció alternatívái előtt, állítják a kutatók.
A kutatók elmondása alapján, a mostani laboratóriumban növesztett szervek négy napot éltek a befogadó állatokban a beültetést követően. Ez természetesen egyelőre még kis idő ahhoz, hogy a módszer gyakorlati felhasználásán gondolkodjanak, de bíztató a további kutatások számára.
A méretarányokat is „fel kell tornázni", hogy emberi beültetésre alkalmas szerveket kapjanak.
Ha a további kutatások is sikeresek lesznek, nagy lépést tesznek a tudósok a szervátültetések eddigi legnagyobb akadályának, a szervhiánynak a legyőzése terén. Az is nagy előnye lehet a módszernek, hogy kicsi a kilökődés veszélye, mivel a beteg saját DNS-ét tartalmaznák a növesztett szervek.