A LiveScience online tudományos portál által bemutatott, lenyűgöző videó „A Nap egy évtizede" címet kapta, amelyben a csillagászok 425 millió, nagy felbontású képet állítottak össze a Napról, 0,75 másodpercenként egy-egy képet megjelenítve, amelyeket 2010. június 2. és 2020. június 1. között rögzítettek. Végül ezekből alakítottak ki egy nagyjából egyórás felvételt.
Az így elkészült videó minden egyes másodperce egy napot mutat be az égitest életéből, egy egész évtizedet néhány perc alatt bemutatva a nézőknek.
A felvételt összeállító szakemberek szerint egyetlen évtized alatt a Nap számos változáson ment keresztül: a csillag különösen 2014-ben volt aktív, akkor érte el a „szoláris maximumát", amikor a felszínén hatalmas napfoltok jelentek meg, miközben a napkitörések is gyakoribbá váltak.
A kutatók arra is felfigyeltek, hogy körülbelül 11 évente a Nap mágneses pólusai hirtelen helyet cserélnek,
a periódus végén a csillag hirtelen lenyugszik, amikor „a Nap felszíne úgy néz ki, mint egy nyugodt, sárga tüzes víz". Ezt a relatív nyugalmi periódust a „napenergia minimumnak" is nevezzük.
Ezeket a változásokat a Földről nézve szabad szemmel nehéz észlelni, bár néha a világ több részén is jól látható északi fény jelenségeket eredményezhet.
A NASA SDO megfelelő, műholdas műszereivel azonban jól megfigyelhető a folyamat. A tudósok egyetértenek abban, hogy a „látvány kétségtelenül lenyűgöző".