A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
2
Bronzérem
1

Így lehet időben felismerni a fej-nyaki daganatot

fej, nyak, daganat
Vágólapra másolva!
A fej-nyaki daganat megelőzésére és korai felismerésének fontosságára hívja fel a figyelmet az Országos Onkológiai Intézet az ilyen ítpusú daganatok elleni küzdelem hétfői világnapján.
Vágólapra másolva!

Az intézet közleménye szerint a fej és a nyak területén előforduló rosszindulatú daganatok mintegy kilencven százaléka a szájüreg, a garat és a gége nyálkahártyáján alakul ki, és általában már csak előrehaladott stádiumban ismerik fel - írja az MTI. Magyarországon a férfiak harmadik leggyakoribb daganatos haláloka a fej-nyakrák.

Hangsúlyozták, hogy a betegség időben megkezdett terápiával nagyobb eséllyel gyógyítható, ezért mindent meg kell tenni, hogy ne csak a kockázati csoportba tartozók, hanem az egészségügyi szakemberek is gondoljanak a fej-nyakrák lehetőségére.

A fej-nyaki laphámrák elsődleges kiváltó oka a dohányzás, az alkoholfogyasztás és a HPV-fertőzés.

Három hétnél tovább fennálló rekedtség, nyelési nehézség, nem gyógyuló szájüregi seb, három hétnél régebb óta fennálló nyaki nyirokcsomó-duzzanat esetén orvoshoz kell fordulni.

A Fej-Nyaki Onkológiai Társaságok Nemzetközi Föderációja 2015-ben nyilvánította július 27-ét a fej-nyaki daganatok elleni küzdelem világnapjává. A nemzetközi programhoz Magyarország is csatlakozott.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!