A közlemény szerint nem sokkal hajnali háromnegyed egy előtt tűnt fel az állat a Lyukóvölgybe vezető Testvériség utcán, majd a villamossíneken haladt a város felé. Később visszafordult a Torontáli utcára, végül az Őzugró utca felé haladva eltűnt a kamera látószögéből még 1 óra előtt.
Néhány nappal korábban a Lyukóvölgyben lakók figyeltek fel medvenyomokra az esőtől felázott, sáros talajon,
a Magyar tanyán, az egyik kerítésen pedig az állat bundájából származó szőrcsomókat is találtak.
A miskolci önkormányzat arra kérte a polgárőrséget és az önkormányzati rendészet munkatársait, hogy a területen járőrözve fokozottan hívják fel a környéken élők figyelmét az esetleges veszélyekre.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei arra hívják fel a figyelmet, hogy a medvét kerülni kell. A közleményben úgy fogalmaznak: a medvével nem kell barátkozni, bármilyen korú is legyen, és a bocsok közelében nagy valószínűséggel az anya is ott van,
a legtöbb konfliktus pedig éppen az anyamedvékhez köthető.
Ha valaki medvét észlel vagy medvenyomokat lát,
jelezze a Bükki Nemzeti Park szakembereinek a +36 30 861-3808-as ügyeleti telefonszámon.
A barnamedvék (Ursus arctos) legjelentősebb európai populációja a Kárpátokban található.
Magyarország mai területéről a 19. század közepén kipusztult a faj, és a 20. században mindössze két alkalommal észleltek egy-egy feltehetően a Tátra vidékéről elkóborolt példányt; 1938-ban Mátraszelén, 1983-ban pedig Zebegénynél.
Az elmúlt években – 2014-től – ismét állandóvá vált a faj jelenléte a Bükk-hegységben, a Mátrában és a Börzsönyben is, erre vezethető vissza, hogy egyre gyakrabban látni ezeken a területeken barnamedvéket.
(Forrás: MTI)