Ilyenek azok az orvos-esztétikai kezelések, amelyek hatására valamilyen formában a bőrön sérülés jön létre, így sebgyógyulási folyamatot indítanak be, mely során a sejtek és szövetek regenerálódnak.
„A folyamat során számos sejt és szövet regenerálódik és megújul, aminek eredménye a fiatalosabb bőr. A kezelések hatására azonban addig, amíg ez a regeneratív folyamat lezajlik, csökken a bőr védekezőképessége a külső káros tényezőkkel szemben, így sokkal érzékenyebben reagál azokra. Ha nem gondoskodunk megfelelően a bőr fokozottabb védelméről, akkor a gyógyulás lassabban zajlik le, vagy például az UV hatására befoltosodik, hyperpigmentálódik" - mondja Dr. Parrák Zita, hangsúlyozva, hogy a szakemberek a napfényszegény időszakban javasolják egyes kezelések megkezdését.
A korábbi bőrproblémák helytelen kezeléséből visszamaradhatnak sötétebb foltok, lehetnek az arcon nap okozta foltok, pigmentfoltok, melyek nagyon zavaróak tudnak lenni. Sokaknál a fiatalkori pattanások nyomai maradtak meg, vagy a nyár elteltével, korábban nem látott, sötétebb foltokkal találkozunk. Ezekre a problémákra segítséget nyújthatnak egyes orvos-esztétikai kezelések. „Téli időszakban kockázatmentesen végezhetünk lézeres, dermarolleres és retinolos kezeléseket, valamint a savas hámlasztásokat. A szépészeti beavatkozások tervezésénél érdemes utánanézni, hogy azok milyen módszerrel, milyen eljárással zajlanak, de a képzett szakemberek is segítenek a döntés meghozatalában" – teszi hozzá.
Télen tapasztalhatjuk, hogy arcunk folyamatosan veszített természetes ragyogásából, és egyre fakóbbá válik. Az arckezelések és a megfelelő orvos-esztétikai beavatkozás megtalálása mellett érdemes odafigyelni a megfelelő vitaminbevitelre és a hidratálásra is.
Forrás: New Beauty, purecom