Az eset nagy felháborodást keltett az állatvédők körében, akik szerint 2019 óta 11 zsiráf, köztük legalább hat veszélyeztetett Rothschild-zsiráf pusztult el az alacsonyan futó távvezetékek miatt.
A legutóbbi esetben két zsiráffal pénteken, eggyel szombaton végzett az áram.
Kerry Outram állatvédelmi szakértő elmondása szerint a múltban már történtek arra kísérletek, hogy áthelyezzék vagy feljebb emeljék az elektromos kábeleket, de az ötletek nem kaptak elég támogatást.
A Kenyai Vadvédelmi Szolgálat (KWS) egyik munkatársa szerint az elmúlt években számos hasonló esetet jelentettek. A KWS-nek azonban nincs jogi ereje ahhoz, hogy intézkedjen a kábelekről, a kenyai áramhatóság dolgozik az ügyön.
A kenyai villamosenergia vállalat sajnálatát fejezte ki az incidens miatt és közölte, hogy
módosításokat hajtanak végre az érintett területen. A régiót izolálták, hogy elkerüljék az eset megismétlődését.
A Soysambu rezervátum egyike azon kevés területeknek a Nakuru-tavi Nemzeti Parkon és a Ruko rezervátumon kívül, amelyben élnek még ezek a ritka zsiráfok, melyek populációja folyamatosan zsugorodik.
A Természetvédelmi Világszövetség közlése szerint Rothschild-zsiráfok kizárólag Kenya és Uganda forró, fás szavannáin és cserjés vidékein élnek.
A becslések szerint összesen mintegy 670 egyed létezik, ezek 60 százaléka Kenyában, 40 százaléka Ugandában.
Néhány hete egy régi elektromos vezeték több mint 50 flamingót ölt meg a Soysambu rezervátumban az Elmenteita-tó közelében.