Az Alzheimer-kór nem invazív kezelésében ígér áttörést egy új módszer

idős ember
Idős korban kialakulhat az afantázia, vagyis a képzelőerő teljes hiánya ( a kép illusztráció)
Vágólapra másolva!
Alacsony intenzitású ultrahanggal ért el sikert egy nemzetközi kutatócsoport a kognitív képességek helyreállításában, ami áttörést hozhat például az Alzheimer-kór nem invazív kezelésében.
Vágólapra másolva!

A Queenslandi Egyetem által szerdán nyilvánosságra hozott kutatás szerint az új terápia legyőzheti az öregedés és a demencia káros hatásait. A kutatók egérkísérlettel igazolták az alacsony intenzitású ultrahang kedvező terápiás hatását. Tanulmányukat a Molecular Psychiatry folyóiratban publikálták.

- magyarázta Jürgen Götz professzor, a kutatás vezetője.

Az ultrahang egyedüli alkalmazása elkerülhetővé tette, hogy át kelljen hatolni a vér-agy gáton, nagyobb hozzáférhetőséget és kevésbé invazív kezelési módot nyújtott.

A most publikált kutatás különösen fontos Ausztráliában az elöregedő népesség miatt. Becslések szerint 2021-ben 427 ezer demenciában szenvedő ember élt a kontinensországban, de nagyobb gyógyászati áttörés nélkül 2058-ra a számuk várhatóan egymillió fölé emelkedik.

Jelenleg a demencia kezelésében a tüneti kezelés áll az előtérben, de az új módszer lehetőséget nyújt rá, hogy a probléma gyökeréhez jussanak el.

Jürgen Götz hangsúlyozta, hogy a felfedezett ultrahangos terápia egy olyan nem invazív módszer, amely segíthet az idős emberek kognitív képességeinek javításában.

Nemcsak a demencia degeneratív hatásait képes csökkenteni, hanem helyre is tudja állítani a kognitív funkciót az időseknél.

A felfedezést klinikai vizsgálatokkal is tesztelik majd.

(MTI/Hszinhua)

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!