Az érzékelők alapjául szolgáló mikrofűtőtest 0,15 mm átmérőjű felületének hőmérséklet-egyenletessége ±1 százalékon belüli, stabilitása 530 °C-ig 5000 óra, így a gázérzékelőkben alkalmazott szakaszos üzemmódban 5 éven át működőképes. A fűtőtest 1,5 V feszültségen mindössze 27 mW teljesítménnyel eléri az 500 °C-ot, így kiválóan alkalmazható hordozható, személyi védelmet biztosító eszközökben is.
A fejlesztés másik eleme a chip robbanásbiztos mechanikai védelmét biztosító, SMD-technológiával nyomtatott áramkörre szerelhető kerámiaburkolat, melyet lézeres technikával állítottak elő. A katalitikus gázérzékelők az éghető gázok szabályozott oxidációja során keletkezett hő mérésén alapulnak. Kifejlesztésükhöz klasszikus kémiai eljárásokkal és atomi rétegleválasztással állítottak elő nanoszemcsés katalizátorokat.
Bár a katalizátorok hosszú távú stabilitása még elmarad a követelményektől, az új technikák és anyagrendszerek finomításával piacképes érzékelők gyártására nyílik lehetőség. Ennek első eleme a követelményeknek megfelelő hővezető képesség mérésén alapuló szenzor, amely a fent említett elemekből épül fel.
A tervek szerint a hővezető képesség mérésén alapuló és a katalitikus elven működő szenzorok kombinációjával stabil és megbízható metán-riasztórendszer építhető.
A kifejlesztett eszköz korai riasztó jelével elsősorban a földgáz és egyéb éghető gázok robbanásra alkalmas koncentrációjának kialakulása előzhető meg.
A „Kis fogyasztású kalorimetrikus nanoszenzorok gázérzékelésre veszélyes közegben" című, 2017-2.3.4-TÉT-RU-2017-00006 azonosítószámú projekt a magyar kormány támogatásával, a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap finanszírozásával valósult meg.