Az istenségek fejének felfedezése segíthet egy korábbi lelet rejtélyének megfejtésében: egy korábbi ásatáson a régészek ugyanis megtalálták a szobrok fej nélküli „testét".
Ezek fontos megállapítások számunkra, mivel azt mutatják, hogy az ókori Görögország többistenhívő kultúrája hosszú ideig létezett anélkül, hogy elveszítette volna jelentőségét a római korban
– mondta Gokhan Coskun, a törökországi Kütahya Dumlupınar Egyetem régésze és az ásatások koordinátora az Anadolu Agency-nek, egy török állami hírszervezetnek, amit a LiveScience online tudományos portál idéz. – A leletek arra is utalnak, hogy a régióban szoborkészítő műhely működhetett.
Aizanoi ősi városának gazdag történelme van, ahol ókori görög és római kori falvak és városok virágoztak. Legkorábbi települése az időszámításunk előtti második évezredből származik, ám számos megmaradt romja a Római Birodalom idejére utal, beleértve a római fürdőket, a Zeusz-templomot és az úgynevezett „macellumot", vagy más néven római beltéri piacépületet.
Aizanoit az UNESCO a „kísérleti" világörökségi helyszínek közé sorolta .
A szakemberek Aphrodité és Dionüszosz szobrának fejét egy patakmederben elásva találták meg az ókori város területén. Mindkét fej mészkőből készült, Aphrodité-é körülbelül 50 centiméteres, Dionüszosz feje pedig mintegy 45 centiméter magas. A tudósok egyelőre nem tudják, vajon hogyan válhatott el a szobrok feje a testüktől.