Az engedélyeket árverésen értékesítik még ebben a hónapban - közölte a nemzeti parkokat felügyelő hatóság igazgatója, Duncan Senyatso a dpa német hírügynökséggel. Hozzátette, hogy élő állatok kivitelét nem engedélyezik.
Az illetékes hangoztatta, hogy a tervet eddig nem bírálták sem hazai, sem külföldi természetvédők, a bevételt pedig természetvédelmi célokra fogják költeni. A tavasszal kezdődött és szeptember 21-én befejeződött szezonban 287 elefántot ejthettek el a jó pénzt fizető hazai és külföldi trófeavadászok. A szafariparadicsomnak számító dél-afrikai országban él a világ legnagyobb elefántállománya.
A vadászatot illetően nincs ok az aggodalomra, az a vadgazdálkodás eszköze, Botswana pedig fenntartható módon gazdálkodik természeti erőforrásaival - hangoztatta a vadon élő állatok és a belőlük származó termékek forgalmazásával foglalkozó ágazati szövetség, a BWPA vezetője, Isaac Theophilus.
Míg Afrika sok térségében csökken az elefántok száma, a tengerpart nélküli országban az 1991. évi 50 ezerről 130 ezerre nőtt az állomány, amely jelenleg a teljes afrikai elefántpopuláció csaknem egyharmadát teszi ki.
(MTI/dpa)