Sheppard megjegyzi, a csillagászok a különböző égitesteket általában éjszaka keresik, amikor az égboltot nem világítja be a Nap fénye. Ennek a módszernek a hátránya, hogy nem lehet észlelni a a Föld és a Nap között keringő földközeli objektumokat (angol rövidítéssel NEO-kat).
Szem elől tévesztésük nem veszélytelen, mivel egy vagy több közülük olyan pályán haladhat, ami veszélyes lehet bolygónkra nézve.
A tudósok természetesen nem hagyják figyelmen kívül a Nap felől érkező NEO-kat. Több ilyen aszteroidát pont a közelmúltban fedeztek fel; az egyik ilyen kisbolygó pályája például a Vénusz pályáján belül van, egy másik pedig a legrövidebb utat teszi meg a Nap körül. Ezeken kívül azonban jóval több hasonló objektum felfedezésére lenne szükség, véli Sheppard. A feladatra két létesítmény is alkalmas, az egyik a Zwicky Transient Facility nevű égboltfelmérési program, a másik a chilei 4 méteres Blanco-teleszkóp. Ez utóbbi még az ún. Sötét Energia Kamerával is rendelkezik, amelyet közelebb lehet irányítani a Naphoz.
Sheppard szerint érdekes, hogy a Nap irányában lévő kisbolygók száma viszonylag állandó, pedig a számítógépes modellek alapján a Földbe, Holdba és más égitestekbe csapódás miatt számuknak csökkennie kellene.
Ez arra utal, hogy valahonnan utánpótlás érkezik, ám ennek forrását a tudósoknak még nem sikerült azonosítaniuk.