Lucile Randon, még a „boldog békeévek" korában, 1904. február 11-én látta meg a napvilágot. Lucile Randon a második világháború vérzivataros éveiben tanárként, majd nevelőnőként dolgozott. A háború után karitatív tevékenységet végzett, háborús árvákat és idős, magatehetetlen embereket ápolt Vichy egyik kórházában.
Negyvenéves korában tett szerzetesi fogadalmat,
és katolikus apácaként ekkor vette fel az André nővér nevet.
A Guinness-rekordok könyve André nővért nemcsak a világ legidősebb emberének, hanem a legidősebb apácának is nyilvánította. (Az előbbi címet 2022 áprilisában szerezte meg, miután Kane Tanaka, egy 119 éves japán nő elhunyt.) André nővér volt a legidősebb ember Európában, aki túlélte a COVID-19-et, és még időben kiengedték a kórházból, hogy megünnepelhesse a 117-ik születésnapját.
Nem is tudtam, hogy én lettem a legidősebb ember"
- nyilatkozta André nővér nem sokkal a halála előtt egy francia lapnak. André nővér 118. születésnapja alkalmából Emmanuel Macron francia elnök kézzel írt születésnapi üdvözlőlapot küldött neki, amelyben gratulált hosszú szolgálati idejéhez.
Sokan találgatták, hogy vajon mi lehet André nővér hosszú életének titka. Ő azt mondta ezzel kapcsolatban,
hogy minden nap nagy örömére szolgált, hogy csokoládét evett, és elfogyasztott egy pohár bort.
Mindenki számára, aki André nővérhez hasonló kort szeretne elérni, a jó minőségű étcsokoládé fogyasztása számos egészségügyi előnnyel járhat,
például megvédheti a nőket a szívelégtelenségtől, csökkentheti a vérnyomást
és a stroke kockázatát is.
Bár a mértékkel fogyasztott, egy-egy pohár vörösbor is jótékony hatású lehet az egészségre, például csökkenti a szívbetegségek kockázatát, arra viszont nincs sok bizonyíték, hogy hosszabb életet is eredményezhet.
André nővér mindössze három évvel maradt el attól, hogy megszerezze a valaha élt legidősebb ember címét, amelyet honfitársa, Jeanne Louise Calment birtokol, aki 122 éves korában, 1997. augusztus 4-én halt meg.
(Forrás: Live Science)