Elkészült a „Magyar anyagtudományi és anyagtechnológiai kompetencia-térkép", amely szinte elengedhetetlen eleme egy jól működő innovációs ökoszisztémának.
Jelen projekt meghatározta a hazai anyagtudománnyal kapcsolatos tevékenység erős és gyenge pontjait, felvázolta a jövő lehetőségeit és szükségleteit, szinergikus együttműködési, valamint ipari kapcsolatokhoz vezet, és tanácsadási tevékenység-hálózatot alapoz meg
– mutatott rá az egyetem a hozzánk eljuttatott közleményben.
A felmérés kiterjedt a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenység teljes skálájára, feltárta a hazai gazdaság húzóágazatainak tudományos-technológiai háttérkapacitását, a szakterületi kiválóságokat és csomópontokat.
Ahogy azt az egyetem hangsúlyozta, ezen célok elérése érdekében a felmérés három komponensre támaszkodott:
Ezekre alapozva megfogalmaztak általános konklúziókat és potenciális jövőbeni stratégiai irányokat.
A projekt eredményeképpen angol és magyar nyelven egy kompetenciatérkép készült el: a 80 oldalas kiadvány egy "élő", állandóan formálódó és fejlődő dokumentum, amelynek felhasználói köre kiterjed a szakpolitikai döntéshozókra, a véleményformálókra, az ipari szereplőkre, a támogatási rendszer döntéshozóira és a kutató-fejlesztő közösségre.
A nemzetközi helyzet felvázolásán túlmenően, bemutatja a hazai anyagtudomány és anyagtechnológia legfőbb erősségeit és erősítendő pontjait.