Magyar anyagtudományi és anyagtechnológiai kompetencia-térkép készült

anyagtudomány
A projekt fő eredményeként elkészült a „Magyar anyagtudományi és anyagtechnológiai kompetencia-térkép”, amely szinte elengedhetetlen eleme egy jól működő innovációs ökoszisztémának
Vágólapra másolva!
A Szegedi Tudományegyetem vezetésével, nemzetközi szakértőkkel kiegészülve elkészült a „Magyar anyagtudományi és anyagtechnológiai kompetencia-térkép", amely szinte elengedhetetlen eleme egy jól működő innovációs ökoszisztémának – tájékoztatta szerkesztőségünket a SZTE. Ahogy arra rámutattak, a projekt meghatározta többek között a hazai anyagtudománnyal kapcsolatos tevékenység erős és gyenge pontjait, felvázolta a jövő lehetőségeit és szükségleteit.
Vágólapra másolva!

Elkészült a „Magyar anyagtudományi és anyagtechnológiai kompetencia-térkép", amely szinte elengedhetetlen eleme egy jól működő innovációs ökoszisztémának.

– mutatott rá az egyetem a hozzánk eljuttatott közleményben.

A felmérés kiterjedt a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenység teljes skálájára, feltárta a hazai gazdaság húzóágazatainak tudományos-technológiai háttérkapacitását, a szakterületi kiválóságokat és csomópontokat.

A projekt fő eredményeként elkészült a „Magyar anyagtudományi és anyagtechnológiai kompetencia-térkép”, amely szinte elengedhetetlen eleme egy jól működő innovációs ökoszisztémának Forrás: Meszaros Zsolt/Savaria

Ahogy azt az egyetem hangsúlyozta, ezen célok elérése érdekében a felmérés három komponensre támaszkodott:

  1. a szakemberek háttérkutatást végeztek a Clarivate/Elsevier adatbázisainak felhasználásával;
  2. a kutató közösség részére megküldött és általuk kitöltött 61 kérdésből álló kérdőíves felmérésre adott válaszokat elemezték;
  3. a kutatói közösség által megfogalmazott kiválóság-jellemzőket átvilágították és elvégezték az összefüggések feltárását.

Ezekre alapozva megfogalmaztak általános konklúziókat és potenciális jövőbeni stratégiai irányokat.

A projekt eredményeképpen angol és magyar nyelven egy kompetenciatérkép készült el: a 80 oldalas kiadvány egy "élő", állandóan formálódó és fejlődő dokumentum, amelynek felhasználói köre kiterjed a szakpolitikai döntéshozókra, a véleményformálókra, az ipari szereplőkre, a támogatási rendszer döntéshozóira és a kutató-fejlesztő közösségre.

A nemzetközi helyzet felvázolásán túlmenően, bemutatja a hazai anyagtudomány és anyagtechnológia legfőbb erősségeit és erősítendő pontjait.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!