A férfi a francia tengerentúli terület északi csücskénél, egy elszigetelt szigeten fekvő, Poum nevű település partjaitól 500 méternyire halászott, amikor a cápa rátámadt. Egy családtagja megpróbált segítséget nyújtani neki, de nem járt sikerrel - közölte a helyi csendőrség.
Új-Kaledóniában az év eleje óta ez a második halálos kimenetelű cápatámadás.
A szakirodalom a víz alatti szigonyos vadászattal összefüggésbe hozható agressziókat az úgynevezett provokált támadások közé sorolja. Ezekben az esetekben a szigonnyal meglőtt hal vergődése, illetve a vére csalhatja oda a cápát.
Februárban egy 59 éves ausztrál turista halt meg a felkapott nouméai Chateau-Royal strand közelében, ahol néhány héttel korábban egy fürdőző nőt sebesített meg súlyosan egy nagyméretű cápa.
A szokatlanul súlyos és a főváros szívében történő támadások megdöbbentették a közvéleményt, és a helyi hatóságok drasztikus korlátozásokat vezettek be:
gyakorlatilag betiltották a fürdőzést Noumeában,
leszámítva egy védőhálóval ellátott, 200-szor 20 méteres területet.
A csendes-óceáni szigetország vizein elsősorban tigriscápa (Galeocerdo cuvier) a legnagyobb testű trópusi húsevő cápafaj, valamint a bikacápa (Carcharhinus leucas) számít a potenciálisan legveszedelmesebb két fajnak. A hűvösebb vizeket kedvelő nagy fehér cápa (Carcharodon carcharias) rendkívül ritka a trópusi vizeken. A hatóságok egyelőre még ne közölték, hogy milyen fajjal hozzák összefüggésbe a ma történt halálos kimenetelű cápatámadást.
A természetvédő szervezetek, közöttük a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) által bírált cápavadászatot azóta minden hónapban megtartják. Február eleje óta 82 állatot öltek meg.
(Forrás: MTI/AFP)