Mr. Mitchell egy kellékkészítő segítségét vette igénybe a világot átverő mókjához, aki a BBC Séta a dinoszauruszokkal című sorozatán dolgozott. Ő hozta létre a 30 centiméter magas, latexből készített embrionális teremtményt, valódinak látszó köldökzsinórral. A "sárkányembriót" bezáró üveget rendelésre egy Wight-szigeti üvegesmester készítette, aki nem tudta, hogy mire fogják azt felhasználni. A szerző a barátain tesztelte az ál-sárkányt és mindenkinél sikert aratott. Mr. Mitchell aztán egy profi fotográfussal fotókat készíttetett az üvegbe zárt sárkányfiókáról. A fotókat elküldte az Evening Standard újságnak, amely hétvégén pénteken és szombaton hozta le a "sztorit", ami azonnal világszenzáció lett.
A regényíró által kitalált történet a német és a brit tudósközösség mély rivalizálásán alapult. Az ötlet az volt, hogy a németek meg akarták alázni a brit tudományos közösséget azzal, hogy egy valódinak látszó hoaxot juttatnak el a londoni Természettudományi Múzeumba és ezzel bolonddá teszik a brit intézetet. Szerencsére a kiváló brit tudósok rájöttek, hogy át akarják verni őket, ezért elrendelték, hogy dobják kazánba a hamisítványt de a múzeum egyik portása megmentette és elrejtette bő egy évszázaddal ezelőtt, ám húsz éve ismét felfedezték az üvegbe zárt sárkányt.
Hamarosan kiderült a turpisság. Voltak, akik rendkívül csalódottá váltak amikor kiderült az igazság, mert abban reménykedtek hogy a "szenzációs lelet" végre bebizonyítja, hogy a sárkányok igenis léteztek. Velük szemben a tudományos közösség csak jót nevetett a sikeres tréfán.
Mitchell világhíressé vált alkotását kiállították a Londoni Természettudományi Múzeumban és az Oxfordi Természettudományi Múzeumban is, amivel a nyilvánosságnak több problémája is akadt.
Most, több, mint 20 évvel azután, hogy a történetet először publikálták, Mitchell kölcsönadta a sárkányát a Mese Múzeumnak Oxfordban, ahol egy sárkányokról szóló kiállítás várhatóan igen népszerű kiállítási tárgya lesz.
(Forrás: BBC News: https://www.bbc.com/)