Bréma Németország észak-nyugati területének egyik legizgalmasabb városa, amely ősszel megannyi arcát megmutatja a turistáknak
Bréma gyökereit a Schnoorban, vagyis a legrégebbi városrészben fedezhetjük fel, ahol szűk utcákon kicsi, középkori favázas házak mellett barangolhatunk. A gazdag múlttal rendelkező "Böttcherstrasse" negyed szokatlan, vörös égetett téglás építészetével, sokrétű iparművészeti és kézműves termékkel, valamint izgalmas múzeumokkal szintén érdekes program.
A városi séták alkalmával semmiképpen ne hagyjuk ki a díszes városházát, Roland tiszteletteljes szobrát a piactéren, mert ezek mind a Hanza-város eltéveszthetetlen jelképei.
A Weser partján található Hanza-városban 17 napon keresztül, október 19. és november 4. között, "rendkívüli állapot" uralkodik. Ekkor tartják a brémaiak és vendégeik a "Freimarkt" ünnepet, amely tréfa, társasági élet sajátos elegyéből született önfeledt mulatság.
Németország legrégebbi és harmadik legnagyobb népünnepélye évről-évre több mint négymillió turistát csalogat az óvárostól csak néhány lépésnyire található Bürgerweidére. Mintegy 100 ezer négyzetméteren több mint 320 mutatványos szórakoztatja az utazókat és a helybélieket.
A legmodernebb hullámvasutak mellett, érdemes kipróbálni a tradicionális láncos körhintát, valamint a vattacukrot, a pirított mandulát, halas zsemlét és sültkolbászt.
Az idén 972-ik alkalommal ismét fennhangon elhangzik "brémaiul", hogy "Ischa Freimaak", a vendégek hajnalig tartó ünneplésbe és táncba kezdenek
Érdemes elgondolkodni egy hosszú hétvégén, mert Brémában már 33 eurótól találunk szállást háromcsillagos Bed and Breakfast szállodákban. Ráadásul a város mostantól még közelebb kerül Magyarországhoz, mert október végétől Budapestről hetente három alkalommal (kedden, csütörtökön, vasárnap) indulnak járatok közvetlenül a bájos északi Hanza-városba.