Az easyJet közleménye szerint a magyarok 16 százaléka utazott külföldre az elmúlt három évben, ezalatt átlagosan hét alkalommal lépték át az országhatárt. A közlekedési eszköz kiválasztásánál elsősorban az út hosszát és a költségeket mérlegelik az emberek. Kisebb távolságra elviselik a kocsi okozta kényelmetlenségeket, de ugyanez már nem igaz távolabbi úti célok esetén. Ennek megfelelően leggyakrabban autóval indulnak el a magyarok külföldre, de sokan repültek is 2009 óta - áll a közleményben.
Hozzáteszik: az elmúlt évek alatt az utazási szokásokban az egyik legnagyobb változást a diszkont légitársaságok megjelenése okozta. Megnőtt a spontán utak száma, a hazai légiutasok kétharmada az év során bármikor szívesen megy külföldre. Szintén jelentős változás a korábbiakhoz képest, hogy míg korábban a nyaralás és az utazás szinte szinonimák voltak, addig ma már a szezonális turizmust felváltotta a 12 hónapon átívelő utazási időszak. A magyar légiutasok kétharmada az év során bármikor szívesen keres fel más országokat.
Mint írják, nem csak többet, máshogy is utazunk. "Ezt mutatja az is, hogy míg korábban az evés inkább csak szükségszerű kényszer volt, addig ma már a gasztronómiai élmények egyre fontosabbá váltak". A helyi ételek fogyasztása megelőzi a hagyományos turisztikai célkitűzéseket, a múzeumlátogatást és a tudatos városnézést is - teszik hozzá.