A mohácsi busók bemutatkozásával veszi kezdetét az idei évad a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban, ahol az érdeklődők a két napon bekapcsolódhatnak a birkabőrbe öltözött, festett maszkot viselő, bocskoros busók felvonulásába is. A sokác eredetű mohácsi népszokást bemutatva Kecskés Noémi, a múzeum sajtóreferense elmondta, hogy a a busójáráskor az ijesztő - piros, barna vagy fekete színű - maszkot öltő, szőrével kifordított rövid bundába burkolózó és hangoskodó busók házról házra jártak, hogy jelezzék a lassan végéhez közeledő farsangot, és elűzzék a telet, de jellegzetes alakjai voltak a felvonulásnak a jankelék, vagyis a rongyokba öltözött és zsákot cipelő jelemezesek, valamint a lefátyolozott arcú nők is.
A hétvégén a pokladéhoz, azaz a busójáráshoz kötődően a látogatók bepillanthatnak a fűzfából készített maszk faragásának titkába, a hamuban sült pogácsa mellett pedig asztalra kerül egy igazi farsangi édesség, a pampucka is, emellett "az érdeklődőknek a szalagos fánk receptjével is szolgálunk" - tette hozzá a referens.
Továbbra is látható a skanzen két nagy sikerű időszaki kiállítása, A vasút fénykora - A vidék modernizációja és a Típusbútor - A falusi lakáskultúra 1945-1980 között, amelyekhez kapcsolódva indítótárcsát, saját vasúti részvényt lehet készíteni, és akár korabeli csomagolópapírt is tervezhetnek a vállalkozó kedvűek. A téli nyitva tartás ideje alatt hétvégenként 10 és 16 óra között látogatható szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum, következő vendégei a mohai tikverőzők lesznek.