Férfiak és nők egyenrangúak, legalábbis jobb helyeken, de közel sem egyformák. Még az utazási szokásaik is határozottan különböznek egymástól. Legalábbis ezt bizonyítja a Travador utazási portál 1500 fő megkérdezésével készült felmérése. Sok tekintetben a klisék érvényesülnek, de azért akadtak meglepetések is.
Például ami a tervezést illeti, egyértelműen a nők az aktívabbak.
Az utazások kétharmadát nők foglalják le,
igaz, ugyanennyit, vagyis az utak kétharmadát férfiak fizetik. Vagy a nők a férfiak hitelkártyájával.
A nők átlagban 273 kilométeres rövid utakra indulnak el autóval, a férfiak viszont akár 468 kilométert is megtesznek egy hétvégi kiruccanás kedvéért. Cserébe viszont fontos számukra, hogy a szállásukon kiadós és változatos reggelit kapjanak, míg a nők leginkább a matrac minősége miatt aggódnak.
Még abban is különböznek egymástól a két nem képviselői, hogy ki milyen betegséget szed össze a nyaralás során. A zürichi egyetem orvoscsapata 59 000 olyan esetet dolgozott fel, amikor férfiak és nők egy-egy utazás során betegedtek meg.
Arra jutottak, hogy a férfiak nyaralás közben jóval gyakrabban lesznek lázas betegek és törnek ki rajtuk szív- és érrendszeri panaszok, míg
a nők utazását legtöbbször légúti betegség, fogfájás vagy hasmenés keseríti meg.
Ez utóbbi azért is különös, mert a hölgyek egyébként egészségesebben táplálkoznak és felkészültebben indulnak útnak.
Ami viszont a hűséget illeti, a sztereotípia ezúttal csődöt mondott. Na, nem arról van szó, hogy ki csalja meg a párját gyakrabban a nyaralás során, hanem hogy ki szeret visszatérni ugyanarra a helyre. Meglepő módon a férfiak fele szívesen visszatérne ugyanarra a szállásra, ahol egyszer már jól érezte magát, a nők többsége viszont – 62 százaléka – bármilyen elégedett volt is, inkább valami újjal próbálkozna.