A hajó több pontján is mérték a légszennyezettséget, és kiderült, hogy éppen a napozóteraszon és a kocogásra kijelölt sávban volt a legrosszabb helyzet – adta hírül a Daily Mail. Míg a tiszta tengeri levegő köbcentijében 1000-2000 szennyező részecske fordul elő, a luxushajón ennek (mármint az alsó értéknek) hatvanszorosát, hatvanezret mértek.
Ilyen mértékű légszennyezettség hosszabb távon tüdőbetegséghez, asztmához, szívrohamhoz vagy stroke-hoz vezethet. A kutatók figyelmeztették az utasokat, hogy amennyiben valamilyen tüdőbetegségben vagy -rendellenességben szenvednek, ne maradjanak hosszabb ideig a hajón.
A környezetvédők már régóta tiltakoznak a hatalmas tengerjárók ellen, amelyek
nemcsak a levegőt károsítják, de zajosak és büdösek,
ráadásul esztétikailag is szennyezik a környezetet. Korábbi tanulmányok kimutatták, hogy a tengerjáró hajók közel egy milliárd tonna szén-dioxidot, továbbá füstöt és nehézfémeket pöfögnek ki magukból évente.
A Cruise Lines International Association vitatja a vizsgálat hitelességét, szerintük sokkal átfogóbb tanulmányokra lenne szükség annak megállapításához, hogy valóban veszélyt jelent-e az utasokra a luxushajók levegőszennyezettsége.