A Brit Columbia északi részén, az alaszkai határhoz közel fekvő települést 1979-ben kezdték el felépíteni, mivel a közelben ugyanis molibdént találtak, amelyet ötvözőelemként használnak. A molibdéntartalmú acélok nagy szilárdságúak, szívósak, savállóak és fényezhetők. A környéken egyébként már közel egy évszázada bányásztak más fémeket, például a közeli Alice Arm és Anyox is ennek köszönheti a létét – írja az Amusing Planet.
A magas fizetések egész Észak-Amerikából sok mérnököt és építőmunkást vonzottak oda.
Több mint száz családi házat építettek fel, és hét apartmanházat is felhúztak, több mint 200 lakással. A városkában volt egy modern kórház, egy bevásárlóközpont, éttermek, bankok, posta, kocsma, medence, könyvtár, két edzőterem pezsgőfürdőkkel és szaunával, sőt, még színházterem is. Az ott lakók kényelmét szolgálta a kiépített telefonhálózat és kábeltévé, valamint egy modern szennyvíztisztító is.
Másfél évvel az után, hogy az első családok beköltöztek, a molibdén világpiaci ára összeomlott. A bányák 1982 végén bezártak, a városka 1200 lakosa elköltözött, Kitsault pedig a feledés homályába merült.
2005-ban aztán egy amerikai vállalkozó megvásárolta a kísértetvárost 7 millió dollárért.
Azóta az üzletember évente több százezer dollárt költött a felújítására és karbantartására. Körülbelül egy tucat alkalmazott végzi a javításokat, nyírja a füvet, vágja a fákat és takarítja az utcákat manapság is.
A tulajdonosnak több terve is volt a településsel. Volt szó spirituális központról, wellness üdülőről, földgáz-cseppfolyósításról, de eddig egyikből sem lett semmi. A kísértetfalut azonban most is meg lehet látogatni, és belépődíjért be lehet nézni az időkapszulaként fenntartott helyiségekbe, sőt, ott is lehet aludni.