Magyar zászló leng az Egyesült Államok határán, de vajon hogy került oda?

Szent Lőrinc-folyó, Zavikon Island, Zavikon sziget, ZavikonIsland,  SzentLőrinc-folyó,Egyesült Államok,
A Zavikon sziget a Szent Lőrinc-folyón
Vágólapra másolva!
Magyar zászlóval a világ számos pontján lehet találkozni, ahol távolba szakadt hazánkfiai élnek. Mindegyiknek megvan a maga története - most elmondjuk közülük az egyik legérdekesebbet.
Vágólapra másolva!

Volt az Egyesült Államoknak és Kanadának egy nagyon különleges határa, ahol egy szempillantás alatt át lehetett lépni egyik országból a másikba. Egy hídról van szó, amely egy ideig a világ legrövidebb határhídjának számított. 

A történet lényege, hogy a Szent Lőrinc folyón található két aprócska sziget, amelyeket tulajdonosuk összekapcsolt egy körülbelül 10 méter hosszú híddal, mert az egyiken nem volt elegendő hely a veteményes kert számára, és nem volt kedve mindig átevezni a másik partra, hanem egy folyamatos összeköttetést akart létesíteni. S mivel az egyik sziget az USA-hoz, a másik pedig Kanadához tartozott, természetesen a két állam zászlaját is kitette.

1967-ben azonban a határt módosították, és azóta mindkét sziget Kanadához tartozik - írja a Promotions.hu.

Ám a lobogók mintegy hagyománytiszteletből továbbra is a helyükön maradtak. 

Amikor pedig az ingatlannak új tulajdonosa lett, a magyar zászló is felkerült a hídra, méghozzá azért, mert a szigeteket megvásárló Donald Rickerd felesége, Julie Rékai Rickerd magyar származású.

Így került a világ egyik legkülönlegesebb határához magyar zászló is.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!