Ezért nem lehet vécére menni a repülőn a felszállás előtt

vécé foglalt repülőn
Vágólapra másolva!
A repülővel utazók közül bizonyára sokakkal előfordult már, hogy a beszállás után azonnal vécére kellett volna mennie, de a személyzet nem engedte. Mi ennek az oka?
Vágólapra másolva!

Bár a repülőtéren a beszállás előtt többnyire van lehetőség még elmenni a mosdóba, mégis akadnak olyan helyzetek, amikor a gépre szállva azonnal szükség lehet vécére menni. Előfordulhat például, hogy az utasnak valamilyen egészségügyi problémája van, sokat kellett várni a beszálláskor, esetleg a hidegben, de az is lehet, hogy előtte túl sokat ivott.

A személyzet ilyenkor általában bezárja a vécéajtókat a repülőn, és megtagadja a használatukat. 

Ennek oka azonban nem az, amire talán néhányan gondolnak, hogy a vécé tartalmától szeretnék megvédeni a repülőtér betonját, hanem hogy a beszállás torlódások nélkül megtörténjen, és minél hamarabb indulni lehessen. Noha a repülőgépekre nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a vonatokra a WC használatára vonatkozóan, a személyzet azt tanácsolja, hogy ne használja azt a gép felszállása előtt.

Caroline Mercedes légiutas-kísérő azt mondta az Insidernek, hogy a vécé használata késéseket okozhat, mert lelassítja a beszállási folyamatot. Hozzátette: 

Nem bölcs ötlet felkelni és a mosdóba menni, amint felszállunk a gépre, vagy amikor felszálláshoz készülődünk. Beszállás közben mindig sor torlódik fel hátul, ami lelassítja a folyamatot.

Ugyancsak előírás, hogy a biztonsági bemutatót minden utasnak látnia kell – írja a Sun. Egy másik légiutas-kísérő azt mondta: "Az még rendben is volna, ha felszállás előtt kimegy a mosdóba valaki. De amikor azt látja, hogy a légiutas-kísérők biztonsági bemutatót tartanak, maradjon ülve, és várja meg, amíg a biztonsági öv jelzése kikapcsol. Amikor az utasok felállnak a biztonsági bemutató alatt, meg kell állnunk, várnunk kell, és elölről kell kezdenünk, amikor mindenki visszaült a helyére."

A vécék tartalma egyébként egy tartályban gyűlik az utazás ideje alatt, azt még a levegőben sem engedik ki. 

Szivárgás esetén nagyon ritkán előfordulhat, hogy a nyomáskülönbség kiszippant némi végterméket, ilyenkor kék jéggel találkoznak a földi karbantartók. Alapesetben azonban az érkezés után szivattyúzzák ki a szennyvizet a földi személyzet munkatársai.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!