Természeti csapások tömkelege sem tudta elpusztítani a világ legrégebbi szállodáját

Vágólapra másolva!
Japán egyik eldugott részén található a Keiunkan Inn, amely hivatalosan is világ legrégebbi szállodája, sőt, családi vállalkozása, ugyanis 52 generáció óta ugyanannak a családnak a tulajdonában áll.
Vágólapra másolva!

A helyi Hakuho-forrás termálvizét a japán Nishiyama Onsen Keiunkanba irányították, ahol az elmúlt 1300 évben számtalan látogatónak okozott örömet. A szálloda története egészen, i.sz.u. 705-ig nyúlik vissza, amikor is Fujiwara Mahito megalapította az akkori fogadót. Magát a hőforrást – vagy Japánban az onsent – ​​évezredes fennállása során folyamatosan fejlesztették, a barlangok kezdetleges medencéit fakunyhók fürdőire váltották fel, mielőtt egy szálloda épült privát szobákkal és étteremmel. Ma a Keiunkan Inn minden szobájában privát, szabadon folyó termálfürdő áll rendelkezésre - számolt be a Mirror.  A szállodába eljutni nem egyszerű, ugyanis egy kis faluból Minobuból indul egy kisbusz, hogy a vendégeket eljuttassa a hotelbe.

image

A melegvizű forrás a szálloda alapítása óta megszakítás nélkül folyik, egy félreeső helyen a Kai régió hegyei között. Keiunkan a mai napig megtestesíti a változatlan japán vendégszeretetet minden vendégünk számára – magyarázza a szálloda weboldala.

Nishiyama Onsen Keiunkan történetét sok dráma övezte. 1909-ben és 1916-ban hatalmas tüzek törtek ki, majd 1925-ben egy legördülő óriás szikla összetörte az egyik épületet. 

1982-ben a tájfun sem kímélte a hotelt, mindezek következtében a szálloda főépületét az évek során háromszor kellett megváltoztatni.

A szálloda jelenlegi tulajdonosai ellenálltak a túlzott modernizációs reformoknak. Más, családi kézben lévő szállodák ma már megengedik a vendégeknek, hogy a beltérben cipőt viseljenek, addig itt tartják a megszokott hagyományokat. Vannak azonban méretre szabott futonjaik, (egy tömött, kemény matrac) nagyobb méretben is, hogy megfeleljenek a nyugati vendégeknek, akik jelentős számban özönlenek a faluba azóta, hogy a Keiunkan 2011-ben világhírnévre tett szert, amikor is bekerült a Guiness-rekordok könyvébe.

image

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!