Bedugul a füle annak, aki lemegy a világ legmélyebb metróállomására - képek

Hungjencun metróállomás
Vágólapra másolva!
A kínai Csungkingben található Hungjencun metróállomás 116 méter mély, és a légnyomáskülönbség miatt gyakran eldugulnak az utasok fülei, ha lifttel mennek le oda.
Vágólapra másolva!

Csungking egy kínai nagyváros a Jangce partján. Két régióból áll: egyrészt magából a városból, másrészt az azt körülölelő, közigazgatásilag hozzá tartozó mezőgazdasági területekből. A 82 400 négyzetkiométeres, csaknem magyarországnyi teljes terület lakossága 32 millió fő, ezen belül magának a városnak a lakossága 9,6 millió fő.

A kínai metropolisz a dombos tájáról híres, fel-le kanyargó utakkal, házakkal és épületekkel tarkított lejtőivel. Ez a sajátosság vezetett Kína és az egész világ legmélyebb metrójának létrehozásához. A Hungjencun állomás Csungking 5-ös és 9-es metróvonalán található, a Csingvej sugárút és a Sapin út között, Csungking Jücsung kerületében - írja az Oddity Central.

Hungjencun, amelynek nevét a metróállomás is viseli, a Csialingcsiang folyó déli partján fekszik, a Hualung-híd közelében. A kínai város számos dombja közül az egyik tetején található, így a munkásoknak rendkívül mélyre kellett fúrniuk ahhoz, hogy az új állomást a város metróvonalaihoz csatlakoztassák. Az állomás 2022-ben készült el, 400 napos kemény munka után.

Kattintson az alábbi képre, és nézze meg galériánkat a metróállomásról!

Hungjencun metróállomás
Hungjencun metróállomás
Hungjencun metróállomás
Hungjencun metróállomás
Hungjencun metróállomás
Hungjencun metróállomás
Hungjencun metróállomás
Hungjencun metróállomás
Hungjencun metróállomás
Hungjencun metróállomás
Hungjencun metróállomás

Rendkívüli mélysége miatt a Hungjencun állomás gyorsan turisztikai attrakcióvá vált Csungkingben. Videók sorát teszik fel a közösségi oldalakra, melyekben a turisták meglátogatják a várost, hogy leszálljanak a Hungjencun állomás aljára a nyolc nagy mozgólépcsővel vagy a modern lifttel. Ez utóbbiban a gyors süllyedés miatt állítólag eldugul az ember füle.

Amikor a tengerszint feletti magasság hirtelen változik, a fülekben barotrauma alakulhat ki. Ez egy fülfájdalommal, diszkomfortérzéssel, halláscsökkenéssel járó állapot, amely a hirtelen nyomásváltozás miatt alakul ki. Leggyakrabban meredek emelkedések és süllyedések során fordul elő, és általában a repülőgépek fel- és leszállásaihoz kapcsolódik.

A legtöbb metróállomás általában nem okoz füldugulást, mert nincs elég mélyen ahhoz, hogy a fül jelentős légnyomás-különbséget érzékeljen. A Hungjencun állomás azonban 116 méterrel a felszín alatt található, ami körülbelül 40 emeletnyi mélységet jelent. Lifttel 53 másodpercig tart leérni az aljára, mozgólépcsőn keresztül pedig több mint 10 percig.

A Hungjencun állomás felavatása előtt a világ legmélyebb metróállomásának címe a kijevi metró Arsenalna állomása volt.



 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!