- Az idei, budapesti könnyűzenei koncertek közül melyik tetszett Önnek leginkább, és milyen előadó koncertjére menne el még szívesen? (beatlesfan)
- Paul McCartneyét szerettem a legjobban, nem véletlenül, hiszen kezdő zenészkoromtól kezdve ismerem és szeretem a mai napig is a Beatlest, és ezen belül őt. Nagyra értékelem azt, hogy zenéjük az idők folyamán szinte semmit sem avult el, ahogy mi mondani szoktuk zenészek, nem lett "poros". Ez csak keveseknek sikerült, úgy általában is a művészetekben.
- Csumi! Miért pont ezt a műfajt választottad? (HPM)
- A 60-as években ez a műfaj jelentette számunkra a kitörést, egy addig nem érzett szabadságérzet megélését és a spontán zenélés élvezetét, lévén hogy kezdők voltunk, és egy szál gitárral egészen jól el lehetett boldogulni - legalábbis a kezdetekben. Eleinte amatőr műkedvelő zenészek voltunk, és közben én például a villamosmérnöki karra jártam.Azt gondoltam, hogy a zene csak a hobbim marad. Aztán a kocka megfordult, és mint talán ahogy a mellékelt ábra is bizonyítja, zenész lettem, és a hobbim maradt az elektronika. Örülök, hogy ezt a műfajt választottam, mert a mai napig is élvezettel tudom csinálni.
- Az igazi zene ki fog-e veszni a világból? Vagy esetleg egyszer elegük lesz az embereknek ebből a sok műzenéből, és újra lehet majd a zenével adni? (angyalarcu_lany)
- Ha jól tudom, amióta a zene zene, mindig különböző "támadások" érték, minden korban egy újabb stílus megjelenése, az előző stílus hívőinek körében komoly riadalmat keltett. Nem volt ez másképp a mostani zene megjelenésekor sem (60-as évek), a szüleim generációja nemcsak megbotránkozott, hanem gyors elmúlásra is ítélte ezt a zenét. Szüleim még a swinget szerették, és úgy érezték, hogy mi a dzsungelből jöttünk, és a hosszú hajunkkal és ezzel a vad zenével valami merényletet követünk el az akkor már klasszikusnak mondott/hitt zenével szemben. Aztán minden másképp alakult, a swing zene mai napig is "köszöni, jól van", mi is megvagyunk és az utánunk jövők is. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy minden új stílust, ami megjelenik, kellő toleranciával kell fogadnunk, mert nem lehet tudni, hogy mi kerekedik ki belőle. Erre tanított meg engem a saját példám.
- Igaz az, hogy a szerelemnek múlnia kell? (Ludwigg)
- Nem igaz, és a dal sem erről szól, habár ez a címe. Inkább arról, általában mi, gyarló emberek, csak akkor vesszük észre, hogy valami igazán fontos volt, amikor már elmúlt.
- Milyen zenét hallgat szívesen? Soroljon fel, kérem, néhány előadót! (beatlesfan)
- Az utóbbi hónapokban fedeztem fel magamnak Eva Casidyt, egy nemrég elhunyt és életében még nem igazán ismert és megbecsült énekesnőt, ajánlom mindenki figyelmébe, ha hozzá tud jutni a CD-jéhez. Megrázó zenei élményhez juthat.
- Lesz jövőre koncertturné? Nagyon szeretnék elmenni egy koncertjére, de sajnos eddig nem jött össze. (beatlesfan)
- Minden évben van egy tavaszi meg egy őszi turné, most már jó ideje. Az őszi sorozaton éppen nem régen vagyunk túl, most már csak a tavaszi turné előadásait ajánlhatom, amelyekről sajnos még nem tudom, hogy pontosan mikor és hol lesznek - de a most már üzemelő weboldalamról (www.zoran.euroweb.hu) minden információ bármikor megtudható.
- Mennyivel "macerásabb" egy DVD előkészítése, mint, mondjuk, egy egyszerű, unplugged CD kiadása? (beatlesfan)
- Örülök, hogy erre az éppen aktuális témára kérdezett rá: életem első DVD-je jelent meg a napokban, amelyen az április 25-i, sportarénabeli koncert felvétele található. Háááát... valóban igen "macerás" volt az előkészület, többek között azért is, mert szinte meg kellett tanulnunk egy új szakmát. Ez nem egyszerűen egy televíziós felvétel feltupírozásából áll, hanem már az előkészületeknél is folyamatosan figyelembe kellett vennünk, hogy ebből majd DVD készül!
- Szerencsémre két televíziós társaság is összefogott (Duna TV, és M1), hogy elegendő kamera, videomagnó, képvágó eszköz álljon a rendelkezésünkre. Végül 14 kamerával vettük fel a képet, és 96 sávra rögzítettük a hangot, ami a hozzáértők szerint még nem igazán fordult elő ebben a műfajban. Az utómunkálatoknál gondban is voltunk a bőséggel, nem véletlenül több mint másfél hónapig "ültünk" az anyagon, ennyi kamera képét és ennyi külön felvett hangszer hangját még egyikünknek sem kellett összehangolnia. A hangmérnökünk, Paczári Károly és az egész műsor rendezője, Gyöngyösi Szabolcs szinte éjjel-nappal dolgoztak, és persze ahol csak lehetett, én is ott voltam.
- Végül egy úgynevezett duplarétegű DVD született (több mint 9 gigabájtnyi memóriakapacitással), amely abszolút újdonságnak számít a magyar kiadványok körében és így egy jó hosszú koncertfilm férhetett fel rá és sok-sok extra, többek között olyanok, mint 3 videoklip, 4 kisfilm az előkészületekről, egy fotóalbum a koncertről és az előzményekről, különböző kameraszögekből megnézhető 4 dal. Valóban, az unplugged sokkal egyszerűbb volt...