Reális veszély: irány kelet!

Vágólapra másolva!
Napról napra növelni kell Magyarország versenyképességét, hogy a cégek ne költözzenek tőlünk keletebbre - mondta a Vendégszobában Takács János, az Electrolux hazai leányvállalatának vezérigazgatója. Olvasóink azt is megkérdezték tőle, tart-e a cég a kínai dömpingáruk konkurenciájától, és hogy meddig érdemes javíttatni egy háztartási gépet.
Vágólapra másolva!

Mi az Ön végzettsége? [bajuszos]
- Okleveles közgazda (Kolozsvári Bolyai Egyetem), szakközgazda (Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem) vagyok.

Erdélyből jött, vagy csak az egyetemet végezte ott?
- Az erdélyi Nagyszebenben születtem. Magyarországra 1990-ben települtem át.

Vannak-e az Electroluxnak saját szervizei? Mennyi új megnyitását tervezik? [zerge951]
- Budapesten rendelkezünk saját szervizzel is, de elsősorban alvállalkozókkal dolgozunk. E kapcsolatokat folyamatosan fejlesztjük.

Nagyon kevés a szervizük Budapesten, miért nem bővítik a hálózatot? [gret]
- Ha szükségesnek ítéljük, biztos bővíteni fogunk. A kérdésekből ítélve ezt a témát biztosan felvetem vevőszolgálatunk vezetőjének.

Meddig érdemes javíttatni egy gépet, és mikor kicserélni? [zerge951]
- Ez nagyon változó. Nyugat-Európában a háztartási gépek átlagos életkora 6-8 év, nálunk ez 12 fölött van. Érdemes figyelni az újításokat, energiafogyasztás csökkenését, a gépek környezetre gyakorolt hatását, és ez alapján dönteni a cseréről. Ha pedig a pénztárca engedi, kövessük a dizájntrendeket is.

Meddig vállalják egy géphez az alkatrészellátást és a javítást? Van-e e tekintetben minden cégre érvényes szabály? [zerge951]
- Ebben a vonatkozásban az EU-s szabályok a mérvadóak, és ezeknek mi természetesen megfelelünk.

Két funkció ellátásához két önálló, vagy egy kombinált készülék a jobb? [hajdu852]
- A kombinált talán kényelmesebb, de ha van hely, akkor a két önálló készülék talán jobb (nagyobb tárolási lehetőség, külön üzemeltetés, különböző helyen való elhelyezés stb.)

Milyen a cég jövője a jelenlegi kilátások szerint? []
- Az 1991-es privatizáció óta az Electrolux több mint 75 milliárd forintot fektetett be Magyarországon. A termelés 500 ezer darabról közel 6 millióra nőtt, az árbevétel 12 milliárd forintról 181 milliárdra. Mi Magyarországon hosszú távra tervezünk, de az ország gyorsabb gazdasági fejlődésének nagyon örülnénk.

Hogyan változtak a piaci feltételek az elmúlt években? [egy_tök_fozelék]
- 2006-ban Magyarországon a háztartási gépek piaca 7,9 százalékkal nőtt. Az Electrolux kihasználta ezt a lehetőséget, új termékekkel jelentkezett a piacon, és ezáltal eladásait az általános növekedés fölött tudta növelni.

Milyen gépek forgalma nőtt jelentősen? [egy_tök_fozelék]
- Elsősorban a beépített készülékeké, illetve az Electrolux márkájú termékeké.

Milyen megfontolások alapján építettek Nyíregyházán gyárat? [zert]
- Szoros versenyben voltunk a környező országokkal. A legfőbb kritériumok a gazdasági és politikai stabilitás, földrajzi elhelyezkedés, munkaerő minősége, helyi beszállítók, az infrastruktúra megléte, helyi önkormányzat hozzáállása voltak.

A cég tud munkahelyet teremteni a közeljövőben? [Krissz83]
- Ha piacaink a további bővülést lehetővé teszik, akkor további munkahelyeket is tudunk teremteni, de a 4700 munkahely megtartása is komoly eredmény lehet.

A jászberényi gyárral kapcsolatosan várhatóak újítások? [virágföldiii]
- Termékeinket a fogyasztói igények alapján folyamatosan fejlesztjük, ennek megfelelően gyárainkat is folyamatosan modernizáljuk. A munkahelyek biztonságát, kényelmét, az egész környezetet is mindig szem előtt tartjuk.

A termékfejlesztés Magyarországon történik, vagy külföldi tervek alapján gyártanak? [MókaMikki]
- Magyarországon is van termékfejlesztés, de természetesen együttműködünk a cég külföldi fejlesztő egységeivel.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!