Európa nagy részén továbbra is őszies az időjárás, hiába kezdődik a június. Kiterjedt esőzések vannak a Baltikumban, a Földközi-tenger középső medencéjében. Az Alpok 1500 méter feletti területein ismét szórványosan havazik. Az őszi idő alól kivételt képez Ibéria, ahol általában napos, amolyan kora nyári idő alakult ki, és az Égei-tenger partvidéke a maga 25-30 fokos hőmérsékleteivel. A Kárpát-medence fölé átmenetileg száraz levegő érkezik, de csütörtök este dél-délnyugat felől egy újabb vastag felhőzóna éri el térségünket.
Sajnos, a nyár első napjára már korábban előrejelzett rendkívüli hideg valóban elér bennünket!
Csütörtök hajnalban helyenként 5 fok alá csökken a hőmérséklet (már szerdára virradóan is mértek 3 fokot nyugaton) a 2 méteres magasságban, de a talajon ennél is hidegebb várható. A száraz levegőben nagyon valószínű, hogy talajmenti fagyok is kialakulnak a szélvédett, derült helyeken. Nem felesleges óvatosság a fagyzugos helyeken a nagyon fagyérzékeny kultúrák (pl.: paprika és paradicsom palánták, beltéri virágok) fagyvédelméről időben gondoskodni, mert ezekben már a 0 fok körüli hőmérsékletek is érzékeny károkat okozhatnak.
Délelőtt többórás napsütés melegíti a levegőt. A napsütést gomolyfelhők növekedése zavarja, melyekből néhol futó zápor kialakulhat. Késő délután délnyugat felől komolyabb felhősödés kezdődik, este a déli megyékben már várható csapadék. A Dunántúlon megélénkül az északi, északnyugati szél. A hőmérséklet csúcsértéke 15, 20 fok között alakul.
Számottevő fronthatás nincs. A nagy napi hőingadozás kissé megterhelheti szervezetünket, de megfelelő, réteges öltözködéssel ennek elejét vehetjük. A sok napsütés végre jó hatással van közérzetünkre, immunrendszerünket erősíti. A napsütésben a ténylegesnél melegebbet érzünk, de az este és az éjszaka ismét hűvösnek ígérkezik. A közlekedésben általában jó feltételekkel számolhatunk.
Pénteken, északon délelőtt egy-két órára kisüthet a nap. Dél felől közben újabb csapadékzóna éri el hazánkat. Az esőzés délután fokozatosan átterjed az egész országra. Megélénkül, a Dunántúlon és a Tiszántúlon időnként megerősödik az északi, északkeleti szél. 14, 19 fokig melegszik a levegő.
A hétvége időjárására is a változékonyság lesz a jellemző. Szombaton az északi megyékben általában 20 fok fölé melegszik a levegő, de vasárnap ismét hűvösebb lesz. Az átmeneti napos időszakok mellett sokfelé várható csapadék.
Főként az északi és délnyugati országrészben okoz problémát a sáros, nehézgépekkel járhatatlan talaj, mely sok mezőgazdasági munkát ellehetetlenít. A sok csapadék kárt is okozhat a kerti, mezőgazdasági növényekben. Az ismétlődő csapadékok folyamatosan terhelik a Duna és Tisza vízgyűjtőjét, folyóink vízszintje emelkedik.