A kontinens nyugati szélén anticiklon alakítja az időjárást. Területén száraz, napos idő alakult ki. Ugyanakkor az Appennini-félszigettől Ukrajnáig több középpontú ciklonrendszer okoz igen jelentős esőket. Közép-Európában jóval átlag alattiak, máshol átlag közeliek a hőmérsékletek. Igazi nyári idővel találkozhatunk Ibéria keleti vidékén, az Égei-tenger környékén, valamint Európa legkeletibb szélén.
Pénteken borongós időnk lesz. Országszerte jelentős mennyiségű esőre számíthatunk. Megerősödik, időnként viharossá fokozódik a Tiszántúlon az északkeleti, a Dunántúlon az északi szél. A hőmérséklet csúcsértéke 11, 16 fok között alakul.
Gyenge melegfronti hatás érvényesül. A frontra érzékenyeknél fáradékonyság, indokolatlan álmosság jelentkezhet. A borongós délután lehangoltságot okozhat, mely immunrendszerüket gyengíti. Érdemes a munka vagy tanulás után jól elfoglalni magunkat, hogy a szürke idő ne okozhasson depressziós tüneteket. A ténylegesnél is hűvösebbet érzünk, ennek megfelelően öltözzünk, és az esernyőt, vagy inkább az esőkabátot se hagyjuk otthon. A közlekedőket a többször intenzív csapadék és helyenként a megerősödő szél zavarhatja komolyan.
Szombaton csak rövid időszakokra süthet ki a nap. Az általában erősen felhős égből szórványosan előfordulhat eső, zápor. A Dunántúlon élénk lesz az északi, a Tiszántúlon az északkeleti szél. Kora délután 14, 19 fok várható. Kettős fronthatásban lesz részünk, mely vérnyomás ingadozást, álmatlanságot okozhat.
Vasárnap a rövid napos időszakok mellett átmenetileg erősen megnövekszik a felhőzet és elszórtan eső, zápor fordul elő. Késő délután nyugat felől csökken a felhőzet. Megélénkül, a Dunántúlon megerősödik az északnyugati szél. Kora délután 14, 19 fokra melegszik a levegő, keleten lesz a melegebb.
Hétfőn a több-kevesebb napsütést gomolyfelhők zavarják, de csak elszórva fordulhat elő futó zápor. Az élénk északnyugati szélben 14, 19 fok várható.
Főként az északi és a délnyugati országrészben okoz problémát a sáros, gépekkel járhatatlan talaj, sok mezőgazdasági munkát ellehetetlenít. A sok csapadék kárt okozhat a növényi kultúrákban.
Az ismétlődő csapadékok folyamatosan terhelik a Duna és Tisza vízgyűjtőjét, ahonnan a talaj telítettsége miatt gyors árhullámok indulhatnak. A kisebb patakokon és folyókon állandó lesz az árvízveszély, jobb rá időben készülni.
Napok óta havazik a környező országok hegyeiben, további nagy havak is várhatók a hét végéig.
Sokfelé okoz károkat a rendkívüli időjárás.
(ICI Interaktív Meteorológia)