A kontinens leghűvösebb tája a hét végén a Brit-szigetek. Az onnan érkező hidegfront még eléri a Benelux-államokat, és ott is lehűléseket okoz, Németország felett azonban megtorpan. Így a VB házigazdájánál inkább a zivatarok jelzik a front jelenlétét, mintsem egy markáns lehűlés.
Ugyanez a lelassuló front labilizálja a légkört az Alpok és a Földközi-tenger középső medencéje felett, így arrafelé nagy esélye lesz a viharok kialakulásának. Olaszországban főként szombaton számíthatunk sokfelé zivatarokra, de zivataros lesz az Adria horvát partja is, valaming Görögország nyugati fele.
Miközben az Adrián időnként záporok kergetik fedél alá a turistákat, a Baltikumban szombaton napos, száraz nyári idő lesz 30 fok körüli hőmérsékletekkel. A térségben még mindig csupán egy-két óra az éjszaka, a meleg időt világosban élvezhetjük majdnem 24 órán át. Vasárnap kissé változékonyabbá válnak a balti államok, akkor azonban a tőle északkeletre eső, sarkvidéki orosz tájakon lesz kánikula, melyből arrafelé csak egy-két napnyi jut egy évben. Görögország néhány zivatarosabb vidéke ekkor egy-két fokkal alacsonyabb nappali hőmérséklettel bír, mint a tundra egyes részei.
A kontinens vitathatatlanul legforróbb tája a következő napokban Ibéria. A szombati átlagos forróság után vasárnap már sokfelé átlépi a hőmérséklet a 40 fokot, és az afrikai hőség hétfőn tovább fokozódik. Hétfőn és kedden esély van akár 45 fokot meghaladó szaharai forróságra is Sevilla környékén.