Legközelebb holnap délután nyílik lehetőség az indulásra.
Az Ernesto trópusi vihar elvonulása után ismét indulni készült az Atlantis űrrepülőgép. A start legkorábbi lehetséges időpontjaként szerda, magyar idő szerint 18 óra 29 percet jelöltek ki a NASA vezetői. Azonban az üzemanyag feltöltésének kezdetekor probléma jelentkezett az egyik üzemanyag-cellában. Az Atlantis három olyan fluid cellával bír a raktera alatt, amelyek a folyékony hajtóanyag segítségével elektromos áramot termelnek. Jelenleg a probléma megoldásán dolgoznak a szakemberek, de a startot holnapra halaztották.
Mint arról korábbi cikkeinkben beszámoltunk, a vihar elől "menekülő" Atlantis űrrepülőgépet félútron visszafordították, mert javultak az időjárási előrejelzések. A starthoz elméletileg nyolc napos felkészülés szükséges, ám ez most a korábbi előkészületek révén jelenztősen rövidült. A korrekciós hajtóművek tartályait már feltöltötték, a raktérben pedig stabilan rögzítve áll a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) szállítandó új, 372 millió dolláros napelemtábla.
A jelenlegi tervek alapján az Atlantis legkorábban szeptember 7-én, csütörtökön, magyar idő szerint 18:03-kor startolhat. Az elhalasztott indulások után a felkészítő csapat általában szabadnapot kap, de ezúttal a feszített menetrend miatt erre nincs lehetőség. Az indítás legkésőbbi időpontja e hét péntek, ha addig nem startol a gép, legközelebb csak októberen indulhatna, különben ütközik a program az orosz Szojuz-űrhajó szeptemberi startjával. A mai napra és a hét második felére lényegesen jobb az időjárás-előrejelzés, mint a múltkori, elhalasztott startok idejére. Jelenleg 70-80%-os esélyt adnak a meteorológusok a tökéletes időjárásra.
Az Atlantis mostani küldetésével hat fős legénységet és 16 tonnányi felszerelést szállít az űrállomásra, köztük az említett nagy napelemtábla-rendszert, amely ugrásszerűen megnöveli az ISS energiaellátását. Már most felmerült, hogy ha időben startolnak, a küldetést meghosszabbítják egy vagy két további nappal.