Nézzük a tényeket!
A Kleopátra királynő értékelése az IMDb-n: 1/10, 55 ezer néző pontozta, az oldal statisztikájából egyebek mellett az is kiderül, hogy a legtöbb negatív szavazatot Egyiptomból kapta.
A Rotten Tomatoes-on 2 százalékos nézettségi pontszámot ért el.
A Google szerint a Netflixezők mindössze 3 százalékának tetszett ez a sorozat.
Példátlanul alacsony pontszámok egy ekkora kaliberű produkciótól.
Nehéz komolyan venni ezt a dokumentumfilmet, amikor szinte minden jelenetben vannak hibák. (...) Az udvarban nem egyiptomiul, hanem görögül beszéltek”
– írta egy kommentelő a Rotten Tomatoes-on.
Támogatom a kreatív szabadságot a filmekkel/tévével kapcsolatban... de úgy tenni, mintha ez egy tényszerű dokumentumfilm lenne, arrogáns és tiszteletlen. Ami a dokumentumfilmet illeti, a pontatlanságok mennyisége lehetetlenné teszi, hogy komolyan vegyük. Lenyűgöző, hogy az alkotók azt hitték, hogy a közönség elég hülye ahhoz, hogy elfogadja ezt a maszlagot”
– kritizált egy másik felhasználó.
A Netflix Kleopátra királynője egy felszínes dokudráma, amely gyakran átcsúszik a Mills & Boon területére, és a legendás uralkodónő történetét egy Wikipedia-cikk drámai erejével meséli el"
– írták.
Mint ahogy arról a 888 is beszámolt, világszerte nagy felháborodást keltett, hogy a Netflix a Kleopátra életét feldolgozó sorozatban megváltoztatta az uralkodó etnikai hovatartozását. Kleopátrát egy színes bőrű színésznő alakítja, szembemenve azzal az elfogadott ténnyel, miszerint a "Nílus királynője" görög származású volt.
Az Egyiptomiak például annyira berágtak, hogy még be is perelték a streaming szolgáltatót, mondván: a film előzetese ellentmond az egyiptomi történelemnek.
Kleopátra bőrszínével kapcsolatban Zahi Hawass régész, korábban egyiptomi régiségügyi miniszter tette az i-re a pontot. Nyilatkozatában "a tények meghamisításának" nevezte Kleopátra királynő fekete nőként való ábrázolását, hozzátéve:
Kleopátra görög volt, ami azt jelenti, hogy fehér bőrű volt, és nem fekete."