Veszélyben a szólásszabadság: Egy évvel korábbi kommentje miatt indítottak rendőri eljárást az újságíró ellen

Vágólapra másolva!
A szólásszabadságot vette tűz alá az essexi rendőrség. Legalábbis Allison Pearson brit író, újságíró szerint, akinek lakására november 11-én, az Emlékezés napján toppant be két rendőr, hogy közölje, nyomozás folyik ellene.Az X (korábban Twitter) közösségi médiafelületen megjelent, egy évvel korábbi bejegyzése miatt.
Vágólapra másolva!

Nem csoda, hogy a 64 éves publicista – többek között a Financial Times, az Independent vagy éppen a Daily Mail oldalain jelentek meg írásai -, kijelentette, hogy támadást indítottak a szólásszabadság ellen. Vasárnap reggel 9.40-kor még pongyolában nyitott ajtót a két rendőrtisztnek, és egyikük már a küszöbön közölte vele: „gyűlölet-bűncselekménnyel” vádolják, a hozzávetőleg egy évvel korábban megjelentetett kommentje miatt.

„Az újságírónak még csak nem is szóltak a vád részleteiről. Az ilyesféle intézkedések dermesztő hatással lehetnek a szólásszabadságra” - nyilatkozta a Telegraphnak Chris Philp árnyék-belügyminiszter volt rendészeti miniszter.

Ez megdöbbentő! Hogyan tud Keir Starmer munkáspárti miniszterelnök más országokban papolni, előadásokat tartani a szólásszabadságról, miközben itthon egy ártatlan újságírót akarnak felelősségre vonni egy bejegyzése miatt? A rendőrségnek a betöréseket és az erőszakos bűncselekményeket kellene visszaszorítani, nem ilyen ügyekkel foglalkoznia, pazarolva az erőforrásokat"

- írta az X-en Boris Johnson volt miniszterelnök.

Elon Musk, az X tulajdonosa tömören csak ezt írta Ms. Pearson esetével kapcsolatban: „Az efféle ügyeknek gátat kell szabni!”

A konzervatív párt korábbi vezetője, Sir Iain Duncan Smith kijelentette: „A brit polgárok azt akarják, hogy a rendőrség a bolti lopások, az erőszakos bűncselekmények és az antiszociális viselkedés ellen lépjen fel. Ezzel kellene foglalkozniuk ahelyett, hogy újságírókat zaklatnak, akiknek az a feladata, hogy szabadon beszéljenek.”

Az essexi rendőrség szóvivője közleményt adott ki: 

A rendőrségnek minden bejelentett ügyet ki kell vizsgálnia, függetlenül attól, hogy ki tette a be-, illetve feljelentést, illetve kit és milyen módon érintenek a vádak.”

Az újságíró rendszeresen posztolt a Hamász tavaly október 7-ei, Izrael ellen indított terrortámadásával kapcsolatban, akárcsak a londoni palesztinpárti tüntetésekről.

Az essexi rendőrség szerint az 1986-os, közrendről szóló törvény alapján nyomozást indítottak olyan anyagokkal kapcsolatban, amelyek „valószínűleg faji gyűlöletet keltenek, vagy azt szándékoznak kelteni”. A bejelentés egy közösségi média bejegyzéshez kapcsolódik, amelyet később eltávolítottak.

„Rendben, megvádolnak, de nem tudhatom meg, hogy ki, mivel és miért vádol? Akkor hogyan védjem meg magam? A két rendőr tanácstalan volt, amikor feltettem nekik a kérdéseimet. Nyilvánvaló, hogy a kafkai helyzetnek nem sok értelme volt számukra. Látszólag 2024-t írunk, de inkább 1984 van, mert számomra úgy tűnt, hogy a rendőrség George Orwell hadműveleti kézikönyve szerint működik” – nyilatkozta a Telegraphnak Ms. Pearson, akiről azt azért érdemes tudni, hogy a Brexit pártolója volt, és a transzideológiát és elvetemült ideológiának nevezte. Egyik írásában pedig kijelentette, hogy Brüsszel, Európa dzsihadista fővárosa.

Ilyen „pedigrével” már érthető, hogy miért jelentették fel.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!