Így hat a pajzsmirigyzavar a menstruációra
A pajzsmirigy segít a menstruációs ciklus szabályozásában, így zavarai rendszertelen vérzést, túl gyenge/ túl erős menstruációt, anovulációt is okozhatnak.
A pajzsmirigy segít a menstruációs ciklus szabályozásában, így zavarai rendszertelen vérzést, túl gyenge/ túl erős menstruációt, anovulációt is okozhatnak.
Szerencsére a legtöbb göb nem okoz problémát a várandósság alatt.
Amikor hormonális egyensúlyhiány áll a szomorúság és az energiahiány mögött, az antidepresszánsok nem fogják tudni megfelelően helyrebillenteni a mentális egészséget
A pajzsmirigy alulműködés több pszichés zavart is okozhat, mivel a pajzsmirigy hormonok komoly hatást gyakorolnak az agyi funkciókra, mentális egészségre az anyagcsere lassulása miatt.
Ha sokáig kezeletlenül marad a bradycardia, az pedig végső soron veszélyes eszméletvesztést is okozhat.
A pontos diagnózishoz elengedhetetlen a pajzsmirigy ultrahang vizsgálata is.
A túlsúlyos embereknél kialakulhat a Leptin-rezisztencia, a zsírbontás nem indul meg, ráadásul az illető akkor is éhes, amikor már van elég energia és tápanyag a szervezetében.
Egészséges embernél is előfordul pulzusszám csökkenés, de ha tartósan fennáll az alacsony pulzus, komolyabb betegséget is jelezhet.
Ha nem kezelik a pajzsmirigyzavart, férfi meddőséghez, a nő vetéléséhez, koraszüléshez, a gyermeknél fellépő genetikai gondokhoz is vezethet a pajzsmirigyzavar generálta rossz spermakép miatt.
A Merseburgi triász igen figyelemfelhívó tünetegyüttes. Ide tartozik a tachycardia (szívfrekvencia növekedése), kidülledő szemek (exophtalmus) és a strúma (pajzsmirigy megnagyobbodás, golyva).