Az Innocent nevű brit gyümölcslé gyártó 2000 brit felnőtt bevonásával készített felmérést, írja a Mail Online.
A vizsgálatból kiderült, hogy egy átlagos felnőtt évente 20 hétnek megfelelő időt tölt a telefonjával vagy a tabletjével.
A felmérésben részt vevők 30 százaléka legalább 30 percenként ránéz a telefonjára. A britek egynegyede érzi úgy, hogy egy óra után unatkozik, ha megfosztják a telefonjától és a válaszadók 23 százaléka mondta, hogy „nyugtalan lesz”, ha ennyi időt kell távol töltenie szeretett kütyüjétől.
Ugyanez a függőség mások számára viszont meglehetősen bosszantó lehet. Az emberek 35 százaléka mondta, hogy zavarja, ha valaki a mobiltelefonját használja az étkezőasztalnál, 28 százalékukat irritálja, ha valaki egy beszélgetés közben, illetve 22 százalékukat, ha valaki moziban birizgálja a készülékét.
Tízből négy brit számolt be arról, hogy nehezére esik elszakadnia a telefonjától vagy a számítógépétől legalább egyszer egy nap, és több mint 17 százaléknak csak egy órára vagy még kevesebbre sikerül elmennie a képernyőtől.
Múlt évben egy hasonló tanulmány megállapította, hogy a britek egyötöde annyira kötődik az okostelefonjához, hogy még a vécén is használja. Az emberek majdnem harmada (29 százalék) ellenőrzi még lefekvés előtt a telefonját, és 18 százaléka teszi ezt ébredéskor.
Mindent összegezve a nap folyamán egy átlagos brit 2 óra 13 percet tölt az okostelefonjával. A fiatalabbaknál pedig még ennél is rosszabb a helyzet. A 18 és 24 év közötti emberek majdnem a fele (46 százalék) 15 percenként legalább egyszer megnézi a telefonját.