Az eredmények azt mutatták, hogy az egy fermentálható szénhidrátot tartalmazó táplálékot tartalmazó étrenden tartott egerek védettek voltak az elhízás ellen. Ez a védelem azonban elveszett, ha az úgynevezett FFAR2 receptor hiányzott az állatokból.
„Az elhízás jelenleg az emberi egészséget veszélyeztető egyik legsúlyosabb globális fenyegetés, amelyet a genetikai háttér, az étrend és az életstílus határoz meg" mondta a kutatást vezető Gavin Bewick (King's College London).
„Azt már tudjuk, hogy
az étrend kiegészítése emészthetetlen szénhidrátokkal csökkenti az étvágyat és az elhízást,
de ebben a tanulmányban először mutattuk be az FFAR2 receptor létfontosságú szerepét abban, hogy lehetővé teszi egyes specifikus étrendi alkotórészek számára, hogy azok csökkentsék a táplálékbevitelt és védjenek az elhízás ellen."
„Ezzel a felfedezéssel nekiláthatunk keresni, hogyan tudjuk felhasználni az étrendet vagy a gyógyszerészeti készítményeket a bél sejtszintű felépítésének a megváltoztatására abból a célból, hogy ily módon kezeljünk egy sor rendellenességet" – tette hozzá Bewick.
„Ez nagy lépés az étrend és az étvágyszabályozás megértése felé" – mondta Gary Frost, a cikk társszerzője. „Számunkra most az a kihívás, hogy lefordítsuk az eredményeket az embereknél alkalmazható gyakorlati megvalósításra."