Az Amélie csodálatos élete című francia filmben vállalt szerepéről elmondta, hogy Jean-Pierre Jeunet rendezővel szeretett együtt dolgozni. Csak olyan rendezők filmjében fogad el színészi feladatot, akikben szakmailag tökéletesen megbízik, ezért játék közben teljesen a rendező kívánságainak veti alá magát. Első szerepeit az apja, Peter Kassovitz filmjeiben vállalta.
Matthieu Kassovitz rendezőként a cannes-i Arany Pálma-díjas A gyűlölettel került az európai film élvonalába. A Jean Reno főszereplésével készített bűnügyi kalandfilmjét, a Bíbor folyókat nálunk is sikerrel játsszák a mozik.
Magyarországon azt tartják, hogy egyedül a francia film képes ellenállni Hollywoodnak, Kassovitz szerint Franciaország nagyon kis ország ahhoz, hogy egy látványos filmhez a legjobb technikai és anyagi adottságokat nyújthassa, erre ma kizárólag Amerika képes. "Amerikai filmeken nőttem fel, amerikai filmkultúrán nevelkedtem, amerikai filmeket szeretnék csinálni, Amerikában. Amikor az ember fiatalon arra vágyik, hogy filmet rendezzen, egészen másként látja a dolgokat, mint amikor bekerül a filmiparba, és rájön, hogy mindent másképpen kell csinálni, mint gondolta, mert a film nemcsak művészet, hanem ipar is" - jelentette ki. Szerinte az amerikai film egységes, különbség csak a között van, hogy létezik nagyon jó és nagyon rossz Schwarzenegger-film, nagyon jó és nagyon rossz intellektuális film. Rendezőként sok mindent szeret, a Mátrix éppúgy a kedvence, mint a Coen testvérek filmjei, rendezni pedig kimondottan B szériás (kommersz) filmeket szeretne.
A francia rendező magyar gyökereiről is beszélt: nagyapja - a későbbi karikatúrarajzoló -, Kassovitz Félix Macskássy Gyulával (a magyar rajzfilm alapítójával) és a későbbi John Halasszal (az angol rajzfilm atyjával) Budapesten ’45 előtt alapította meg a híres reklámstúdiójukat. Többek között az Unicum szerencsés flótása is az ő munkájuk. Apja, Peter Kassovitz már francia rendezőnek számít. Matthieu harminc éven át minden nyáron hosszabb-rövidebb időt Budapesten töltött. Nagyon jól ismeri a magyar fővárost, és érdekes látnia a gyökeres változást, ahogy Budapest európai nagyvárossá nőtte ki magát.
A Titanic fesztiválon október 14-ig 38 nagyjátékfilmet, 9 dokumentumfilmet és egy kisfilmet mutatnak be a Kossuth 4, az Örökmozgó és a Toldi moziban. Az idei program a sokszínűség jegyében válogatott a világ filmújdonságai között, a kínálatban megtalálhatók a világ kortárs filmtermésének legfrissebb művész-, kultusz- és botrányfilmjei Európából, Ázsiából és az óceánon túlról.
Korábban:
Kilencedszer fut ki a Titanic
Ajánlat:
Kassovitz honlapja