Ritkán látható felvételek, szakértői vélemények és a megalkuvást nem ismerő tényfeltárás eredményeinek felhasználásával Moore az Egyesült Államokat érintő legégetőbb kérdésekre keresi a választ Fahrenheit 9/11 című alkotásában, amelyet a cannes-i filmfesztiválon Arany Pálma-díjjal jutalmaztak. Moore kritikus szemmel vizsgálja George W. Bush és legbenső körének politikáját, mely figyelmen kívül hagyta a szeptember 11-i tragédia szaúd-arábiai összefüggéseit, és amely egyenesen egy Irak-ellenes háborúhoz vezetett.
Kiindulásul véve a sokat vitatott 2000-es választásokat, Moore bemutatja az ifjabb George Bush valószerűtlen felemelkedését, melynek eredményeként az olajbizniszben tevékenykedő bukott üzletemberből a világ vezető nagyhatalmának első embere lett. Az iraki háború kitörésekor Moore mély együttérzéssel és visszafojtott haraggal vizsgálja az emberi szenvedéseket. Miközben az amerikai hátországot elárasztják a háború következményeivel birkózó családok hatásos portréi, az amerikai katonáknak a kiábrándultsággal és az iraki frontvonal valós borzalmaival kell szembenézniük.
Miközben az elnök az Amerikáért elesettek hősiességéről szónokol, a toborzók Amerika legszegényebb negyedeit járják, s középiskolásokat próbálnak rávenni a bevonulásra. A helyzet abszurditását és botrányosságát csak fokozza Moore beszámolója arról, hogy az üzleti élet vezetői - élükön az alelnökkel - hogyan igyekeztek hasznot húzni az emberi szenvedésből, az iraki olajból és az amerikai adófizetők véréből és dollárjaiból.
A Fahrenheit 9/11 alapjaiban osztotta meg az amerikai társadalmat. Míg a republikánusok és pártolóik a végsőkig támadták és a mai napig kritizálják Moore filmjét, addig a másik oldal nem győzi magasztalni és dicsérni a díjnyertes alkotást. Az Egyesült Államok legnépszerűbb filmkritikusának tartott Roger Ebert is pozitív kritikával illette a filmet, miközben a legelismertebb hollywoodi lap, a Variety kevésbé dicsérő hangot ütött meg a Fahrenheit 9/11-gyel kapcsolatban.
* * *
Nyereményjátékunk lezárult, a helyes megfejtés a C) válasz volt:
Michael Moore a Michigan állambeli Flint város szülöttje.
Gratulálunk minden helyes megfejtést beküldőnek! A következő szerencsés olvasóinkat szeretettel várjuk mozipartnerükkel együtt augusztus 25-én szerdán 20 órára a Vörösmarty moziba (1075, Budapest, Üllői út 4.):
Baka Eszter, Bakti Zoltán, Benedek Júlia, Bokrossy Dávid, Borza Emese, Csókási Márton, Dr. Büntető Zoltán, Erős Gyula, Fehér Nóra, Fekete Szilvia, Gaál Tibor, Grőb János, Györgypál Emőke, Hajabácsné Szala Éva, Harnisch Kinga, Hundt Anna, Károly Mátyás, Kazi Kriszta, Kelemen Anikó, Kiss Adél, Kiss Viktoria, Kovács Klára, Könyves-Tóth Emma, Kreisz Balázs, Kugli András, Kürti Kristóf, Lelik Eszter, Lipcsei Gyöngyi, Majerik Roland, Marcsók Györgyi, Martonné Csapó Beatrix, Miklós Mariann, Novomeszki Péter, Orbán Teodóra, Orosz Ágnes, Pap Krisztina, Petróczy Lajos, Rónavölgyi Béla, Rudolf Róbert, Sillinger Annamária, Szécsényi Dóra, Szőke Edit, Sztovicska Ferencné, Tóth Gyuláné, Török Bálint, Vajas Krisztina, Varga Ágnes, Varga Beata, Varga Nikoletta, Zsoldos Kinga
Amennyiben nem látja nevét a fenti listában, ne csüggedjen, még rengeteg alkalma lesz az ingyen mozizásra!