A Miskolcon megrendezett Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválján az év terméséből legjobbnak ítélt Buszszörf című rövidfilmet a 33Hz alkotócsoport készítette. A kollektíva olyan fiatalokból jött létre, akik a művészet több formája iránt is érdeklődnek - s maguk is aktív buszszörfösök. Szerintük túl sok olyan rövidfilm készül manapság, amelyekben csak öncélú, unalmas, depresszív művészkedés folyik, s a néző egészen a "vége" feliratig várja, hogy összeálljon valami a képsorokból - miközben nem is szórakozik jól. Ebből fakadó lendülettel és elszántsággal álltak neki a Celluloid Workshop pályázatának, aminek első eredményeként a 32 beküldött szinopszis közül a zsűri kiemelkedően bíztatónak ítélte filmtervüket.
A hétperces, 16 mm-es filmre rögzített , házi vágással készült alkotás szürreális dokumentumfilm, ami a - valójában sokak által már próbált, de eddig még nem túl közismert - buszszörf nevű sportot mutatja be. Klipszerű, gyors és "sűrű" film, a központi témához kapcsolódó elemek időben és térben eltérő helyzetekben játszódnak, mint például a buszsofőr és a szörfös megismerkedése, vagy a buszsofőr megvilágosodásának bemutatása. Ezekhez átvezetésül a narrátor magyarázata szolgál. Az igényesen, külön a filmhez komponált zenei betétek szintén a szórakoztató hatást fokozzák. Mindezekkel az alkotók komoly üzeneteket szeretnének átadni: minden helyzetben meg lehet találni az élvezetet és járhatjuk a saját utunkat, megtartva a mindannyiunk számra fontos értékeket.
A Buszszörf képsorai megismertetik a nézőt a sportág lényegével, s bemutatja az aktív "sportolókat" akció közben. A filmes csapat saját nevét is belecsempészte a kisfilmbe egy pikáns jelenet erejéig. A pozitív hangvételű mű egymás különcségeinek elfogadására, s a békés egymás mellett élésre helyezi a hangsúlyt, s a stáblista mellett látható logó segítségével a nézőket is szeretnék bevonni a buszszörfözés örömeibe, szerintük ugyanis "busszörfözni nem bűn".