Míg Török Ferenc a Moszkva tér-ben saját kamaszkorához nyúlt vissza, első igazán történelmi témájú filmjében, az 1945-ben a második világháború utáni, békésnek tűnő időszakba utazott vissza. A film világpremierjét Miamiban tartották január 19-én, most pedig bejelentették, hogy a rangos berlini filmfesztiválon tartják az 1945 európai bemutatóját. A Berlinale Panoráma progjamjának keretében február 15-én vetítik le, a filmet az alkotók is elkísérik.
2007-ben a Panoráma programban mutatták be Bogdán Árpád bemutatkozó nagyjátékfilmjét, a Boldog új élet-et, legutóbb pedig 2014-ben válogattak be ide magyar filmet, Császi Ádám Viharsarok-ját.
A Berlinalén idén elég erős lesz a magyar jelenlét: Enyedi Ildikó Testről és lélekről című szerelmi drámája a versenyprogramba nyert meghívást, Lovrity Anna Katalin Vulkánsziget című animációs kisfilmje pedig a Generation nevű szekcióba került be. Ezenkívül a Django című nyitófilmben Palya Bea, az Es war einmal in Deutschland... című német alkotásban pedig Mácsai Pál szerepel, vetíteni fogják továbbá Penélope Cruz Magyarországon forgatott vígjátékát, a Spanyolország királynőjé-t.
A Filmalap támogatásával készült 1945 egy forró, nyári nap eseményeit bontja ki. Egy hegyaljai falu vasútállomásán két zsidó férfi száll le, és a település felé indulnak. Hírük hamar elér a lakókhoz, akik riadtan vagy éppen feldühödve azt találgatják, vajon mi célból jön hozzájuk a két utazó. Feledni kívánják, de most attól félnek, számot kell vetniük azzal, mit is tettek akkor, amikor a falu zsidó lakosságát elhurcolták.
A település kiskirályként uralkodó jegyzőjét Rudolf Péter alakítja, aki kopaszra borotvált fejével félelmetes ember benyomását kelti a film előzetesében. Élete egyik legfontosabb eseményére, a fia esküvőjére készül, de most ő is azon mérgelődik, hogy mit akarhat ez a két férfi.
Török elsőrangú színészgárdát verbuvált össze a Szántó T. Gábor novellájából készült 1945-höz. Tasnádi Bence, Szabó Kimmel Tamás, Sztarenki Dóra, Angelusz Iván, Nagy Marcell, Szirtes Ági, Szarvas József, Znamenák István és Nagy-Kálózy Eszter alakítják a fontosabb szerepeket.
A film forgatókönyvét Szántó T. Gábor és Török Ferenc közösen írta, operatőre Ragályi Elemér, látványtervezője Rajk László, zeneszerzője Szemző Tibor, hangmestere Zányi Tamás, vágója Barsi Béla.
Török Ferenc önálló filmjeiből eddig egyik sem jutott el a Berlinaléra, a Tarr Béla által gründolt Magyarország 2011-et viszont vetítették a fesztiválon, a szkeccsfilmbe tíz hazai kollégája mellett Török is rendezett egy epizódot.
Az 1945 Magyarországon először a Titanic Filmfesztiválon lesz látható április elején.