A minifilmfesztiválon bemutatják Bicskei Zoltán Láttam című 20 perces kisjátékfilmjét, amely egy világtalan ember pusztai bolyongásáról és a "látomásairól" szól.
Lavró Ferenc A brigád - A vajdasági Petőfi-brigád története című dokumentumfilmjét korábban a magyar közmédia is műsorra tűzte. A film az alig hat hónapig létező, főként vajdasági parasztokból és munkásokból toborzott, körülbelül 1500 fős katonai alakulatot, a
Petőfi-brigádot mutatja be, amelyet a második világháborúban felszerelés és fegyverek nélkül küldte a frontra.
Lavró Ferenc egy másik alkotása is szerepel a programban. A megtartó atya című film Utasi Jenő tóthfalusi plébánost mutatja be, aki nemcsak a szószékről segíti a híveket, hanem "közösséget szervez, nyomdát és iskolát vezet, valamint közösségi teret épít".
Szloboda Szonya Tudod milyen? című hatperces kisjátékfilmjének középpontjában
a zaklatás, a megaláztatás, a kigúnyolás áll.
Arra keresi a választ, hogyan lehet ezeket kezelni, mit tehet az, akit bántalmazás ér.
Az Újvidéki Művészeti Akadémia produkciója a Szakítás című rövidfilm, amelyet Nyári Ákos rendezett, és egy szakítás történetét dolgozza fel.
Ifj. Apczi Jenő Tiszavirág című ismeretterjesztő filmje a kérészek életét mutatja be. A felvételek Magyarkanizsánál, a Tisza leszakadó peremű agyagos partjainál készültek, ahol minden nyáron egyedülálló természeti jelenség, a tiszavirágzás szemtanúi lehetnek az odalátogatók.
Október 13. a vajdasági magyar mozgókép napja annak emlékére, hogy
Lifka Sándor 1910-ben ezen a napon nyitotta meg Szabadkán az első filmszínházat.
A vajdasági Magyar Nemzeti Tanács 2005-ben hozott határozatot a helyi magyarság jeles napjairól, ezek között kapott helyet a mozgókép napja.