Habár péntek délután váratlanul megállapodást írt alá Viktor Janukovics ukrán elnök az ellenzék vezetőivel, a Kijevben tüntetőknek ez nem elég, továbbra is követelik az elnök azonnali távozását. Szombat délelőtt 10 óráig adtak haladékot az elnöknek, és közben bejelentették, hogy ellenőrzésük alá vonták a kormányzati negyedet.
Pénteken reggel még a barikádokat építették a Függetlenség téren, de délutánra nagy meglepetésre megállapodtak egymással a tüntetők, az ellenzék, az EU és Viktor Janukovics. Két napon belül hatályba lép a 2004-es alkotmány, és decemberben előrehozott választásokat tartanak Ukrajnában. Csütörtökön még több mint 70-en haltak meg a kijevi zavargásokban, a tüntetők egy része nem is elégedett, hogy Janukovics maradt az ország élén.
Az ukrajnai tüntetések eddigi legvéresebb napján több mint 75-en vesztették életüket. Mesterlövészek vadásztak a tüntetőkre, de mindkét fél keményebben lépett fel, mint eddig. Közben EU-s diplomaták próbálták megoldani a helyzetet, tárgyaltak az ellenzékkel és Janukoviccsal is, de az elnök egyelőre hivatalosan nem erősítette meg, hogy idén előrehozott választások lesznek.
Szerda hajnalban újabb rohamot indított rendőrség, majd szerda délelőtt is kísérletet tettek arra, hogy kiszorítsák a tüntetőket a térről – a nap végül fegyverszünettel zárult, tárgyalásokról egyezett meg szerda este az ukrán elnök és az ellenzék. A véres kedd után szerdán Nyugat-Ukrajna kikiáltotta a politikai autonómiát, Ungváron hatalomátvételről beszélt a helyi rendőrség, Kijevben tüzeket gyújtottak a barikádokon. Az EU szankciókra készül, Putyin államcsínykísérletről beszélt.
Többheti viszonylagos nyugalom után kedden újra összecsaptak a kormányellenes tüntetők és a rendvédelmi erők Kijevben. A korábbinál hevesebb összecsapásokban legalább huszonöten vesztették életüket. A hatóságok este hat óra után harckocsikkal elkezdték kiszorítani a tömeget a Függetlenség térről. Janukovics sikertelenül tárgyalt éjjel az ellenzék vezetőivel.