Közösségeink alapegysége a család, melynek legtipikusabb közös élettere a családi ház. Ajpek Orsi, a sorozat fotósa saját családjának házában kalauzol bennünket, ahol négy generáció él együtt Budapest külvárosában.
A családi ház és a lakótelep is otthont ad számunkra, de egészen más módon. Különösen így van ez ennél a 15 lépcsőházas, 884 lakásos óbudai panelháznál, amely az ország legnagyobb lakótömbje. A három focipályányi hosszúságú, 315 méteres monstrum egy komplett falunyi lakónak, majdnem 3000 embernek ad otthont, nem véletlenül hívja mindenki faluháznak. Emellett az árkádokban rendes kis bevásárlóközpont alakult ki az évek során. Akad itt fodrász, szépségszalon, cukrászda, lottózó, borszaküzlet, kisállateledel-bolt, pékség, ingatlaniroda, ajándéktárgyakat árusító üzlet, elektromossági szaküzlet – hogy csak párat említsünk a 44 üzlethelyiségből.
A sorkatonaságból hazatérő kisújszállási fiataloknak a tanács és a tsz-elnök, valamint a helyi KISZ alapította meg a súlyemelő szakosztályt az 1970-es évek elején, és a tanácsháza alagsorában alakítottak ki edzőtermet, mégpedig abban az impozáns épületben, amelyet 1899 és 1900 között, Ferenc József uralkodása idején építettek a város lakói, és amely a mai napig városházaként funkcionál. Építését követően a hivatal irodái mellett a polgármesteri és gondnoki lakások voltak a falai között, ma pedig a 12 ezres város önkormányzatának apparátusa a helyi kormányhivatallal, a rendőrőrssel és a súlyemelőkkel él egy házban.
Az emberek nem mindig jókedvükben élik együtt az életüket, sokszor egy közös cél miatt, de kényszerűségből csatlakoznak valamely közösséghez. A ráckeresztúri Magyarországi Református Egyház Kallódó Ifjúságot Mentő Misszió Drogterápiás Otthona 1987-ben alakult, ezzel az ország második legrégebb óta működő drogrehabilitációs intézete. Egyszerre 30 terápiást tudnak fogadni, a képek készítésekor a ház legfiatalabb lakója 18, a legidősebb 37 éves volt (2015 decembere óta a közelben felépült új házban működik egy tinirehab is, ahol 10–18 éves, drogproblémákkal küzdő gyerekekkel foglalkoznak).
A Kaleidoszkóp Ház 2010-ben nyitott meg a 28 ezres Esztergomban, egy 19. századi romos épületben, a Bazilika tövében. A vendéglátás, kultúra, szórakozás és szállás keresztmetszetében működő kétszintes épület romkocsma, bulihely, kiállítóhely és hosztel is egyben. Emellett a háznak egy állandó és két ideiglenes hosszú távú lakója is van. Ez a kavalkád egy igazán izgalmas közös házzá avatja, amelyben vibrál az élet az idejáró sokszínű közösségtől.
Rengeteg időt töltünk utazással a speciálisan erre kialakított közös tereinkben, amire jó példa a Lajosmizse–Kecskemét közötti 25 kilométeres távot 35 perc alatt leküzdő piros motorvonat. Reggel és délután, naponta kétszer közlekedik oda-vissza a 110 ezres megyeszékhely és a szintén Bács- Kiskun megyei 11 ezres kisváros között.