Az iraki pénzügyminisztérium 100 százalékos tulajdonában lévő pénzintézet Bahreinben, Egyiptomban, Jordániában, az Egyesült Arab Emírségekben, Jemenben és Libanonban működő fiókjain keresztül gyakorlatilag bármelyik iraki állami szervezet vagy nagyvállalat számlájára képes akár nagyobb összegek átutalására is.
A pénzintézetnek európai kapcsolatai is vannak: 4,91 százalékos tulajdonrészt birtokol a londoni központú British Arab Commercial Bankban, amely 47 százalékban a piaci érték szerinti legnagyobb európai bank, a HSBC tulajdona. Egy karibi holdingon keresztül pedig a Rafidainnak 3,23 százalékos részesedése van a párizsi Union de Banques Arabes et Francaises nevű pénzintézetben, amelynek egyik legnagyobb - 44 százalékos - tulajdonosa a Credit Lyonnais. A londoni és párizsi bankok jutalékainak a Rafidain Bankra eső részét a brit és a francia kormány egy külön számlán zároltatta, amelyet az ENSZ-szankciók majdani megszüntetésekor szabadítanak fel.
A Rafidain egyébként az 1991-ben bevezetett ENSZ-szankciók előtt a világ egyik legnagyobb pénzintézete volt, amely nemcsak Irak külföldi bevételeit, de az olajtermelésből származó pénzeket is kezelte, és többnyire ez a pénzintézet finanszírozta Szaddám Huszein egyéb külföldi vásárlásait is.
A '80-as évek legelején a Rafidain Bank volt a világ leggyorsabb ütemben fejlődő bankja, 1989-re azonban visszaesett a 82. helyre, a szankciók bevezetését követően pedig már csak árnyéka egykori önmagának. A bank vagyona 2002-re 1,15 billió iraki dínárra, mintegy 577 millió dollárra apadt.