Néhány órával a felülvizsgált adat közlése után a japán jegybank bejelentette, hogy nem változtat a pénzügypolitikáján, csalódást okozva azoknak, akik határozottabb fellépést vártak. A központi bank azonban nem zárkózik el teljesen a segítségnyújtástól, és közölte: a pénzintézetek közvetítésével egybillió jenig (8,5 milliárd dollár) felvásárol a kis- és közepes vállalatok vagyonnal fedezett értékpapírjaiból, így megkönnyítve számukra, hogy új hitelekhez juthassanak.
A májusban közzétett előzetes adatok szerint a japán kormány stagnáló gazdaságra számított az első negyedévben. A vállalatok mind a hazai, a mind külföldi kilátásaikat illetően borúlátóak maradtak.
Az import csökkent, de a magánfogyasztás 0,4 százalékkal nőtt a végleges adatok szerint a korábban megadott 0,3 százalék helyett. Folyó áron a GDP 0,4 százalékkal csökkent az előző negyedévhez képest.
Az új adatok megerősítik, hogy a japán gazdaság nem várhat ösztönzést a világgazdaságtól sem. Az Egyesült Államok GDP-je az első negyedévben 0,5 százalékkal nőtt, míg Európa legnagyobb gazdasága, Németország 0,2 százalékkal visszaesett. A legtöbb elemző úgy véli, hogy a japán gazdaság az idén, tizenegy év alatt ötödször, ismét recesszióba csúszhat.